Askerlik Tecili Bozdurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

0 129

Askerlik Tecili Bozdurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tecil bozdurma işlemleri her asker adayının yapabileceği bir işlemdir. Tecili bulunan askere gidecek olan erkek adaylar, e-devlet kapısı üzerinden ASAL yoklama bölümüne girerek, tecilini bozdurabilmektedir.

Tecil Nasıl Bozulur?

Askere gidecek olan kişiler belirli nedenlerden dolayı (başlıca neden eğitim) askerliğini erteletebiliyor. Bazı askere gidecek olan erkek adaylar görevini bir an önce yerine getirmek için tecilli olan askerliğini bozdurmak istiyor.

Tecil bozdurmak gerekli işlemleri e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirdikten sonra için askerlik şubesine gitmeye gerek yok. İşlemi Gerçekleştirirken Herhangi Bir Sıkıntı Yaşadığınız Taktirde En Yakın Askerlik Şubesine Gidiniz. Askere gidecek yaşa gelen erkek adaylar e-devlet üzerinden arama kısmında ASAL yoklama araması yaptırılarak, tecil bozdurma işlemlerini tek tıkla kolayca yapabilir.

tecil

Askerlik Tecili Bozdurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Askerlik tecilinin nasıl bozdurulacağı çoğu askerlik çağı gelmiş olan erkek adaylar bilmiyor ya da yapmakta sıkıntı çekiyor.  E-devlet sistemine şifreyle giriş yaparak, askerlik tecil işlemleri yapılabiliyor. Bireyler tecilini bozdurarak, gerekli muayene işlemleri sonrası askere gidebilir.

Gerekli Adımlar

  1.  E-devlet : https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/  Web Sitesine Giriş Yapıyoruz.
  2. T.C Kimlik Numaramızı ve Şifremizi Girerek Sisteme Giriş Yapıyoruz.
  3. Sisteme Giriş Yaptıktan Sonra Arama Kısmına ” Askerlik Erteleme Başvurusu (Millî Savunma Bakanlığı) “ yazdıktan sonra gerekli kısımları doldurmanız yeterli olacaktır. (Linke Tıklamanız da yeterli olacaktır.)

Askerlik Tecili Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa İçin Tıklayınız


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!