Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 Yılı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayınlandı ! Alım Şartları ve Başvuru Detayları Haberimizde !

0 12.032

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 yılı uzman erbaş alım ilanı bugün yayınlanan resmi gazetede yayınlanmıştır, başvuruyla alakalı detaylı bilgiler, sahil güvenlik uzman erbaş başvuru şartları, başvuru ekranı ve diğer hususlara haberimizden erişebilirsiniz. Başvuruyla alakalı tüm bilgileri aşağıda verdik lütfen dikkatlice okuyunuz. Ayrıca başvuru kılavuzu ve tam olarak kaç kişinin alınacağı resmi gazetede belirtilmemiş, başvurular yarın başlıyor, başvuru kılavuzu ve diğer detaylı bilgiler muhtemelen yarın itibariyle paylaşılacaktır. Alımla alakalı detaylı bilgiler için ve haberdar olabilmek için lütfen haberin en altındaki sosyal medya hesaplarımızı takibe alınız.

Resmi Gazetede Yayınlanan Başvuru Şartları ;

Başvurular, 18-25 Nisan 2022 tarihleri arasında ” https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu”  internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR ?

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (18 Nisan 2017 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri(yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik
Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Nisan 2022) diğer şartları taşıyor olmak.

 

2022 Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Başvurusuyla Alakalı Detaylı Video ;

 

Kimler Uzman Erbaş Alımı İlanına Başvuru Yapabilecek?

Uzman Erbaş alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar belirtilen bazı şartları taşıyor olmaları gerekliir. Bu yönde adaylardan genel, Yaş, Eğitim, Sağlık gibi nitelikleri sağlıyor olmak şartları aranacaktır.

Uzman Erbaş alımı için genel olarak,

  • Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak,
  • Her ne Sebeple olursa olsun askeri okullardan çıkartılmamış olmak
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Eğitim Şartı: En Az lise Mezunu olmak.

Yaş Şartı: 01 Ocak 2022 tarihi itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak yani 01 Ocak 1995 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.

Sağlık Şartı: TSK sağlık yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını sağlıyor olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak

Askerlik Şartı Var Mı ?

Evet askerlik şartı var ve askerliğe devam eden adaylar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak Birlik komutanlıklarında verilecek nitelik belgesinden taban puan almış olmak gereklidir.

Askerliğini yapmış olan adaylar ise terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (18 Nisan 2017 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

Alım Yapılacak Branşlar Hangileri ?

Aşağıdaki branşlarda alım yapılacak fakat başvuru kılavuzunun tamamını okumanız elzemdir, lütfen başvuru yapmadan önce en altta bulunan linkten başvuru kılavuzunu okuduktan sonra başvuru yapınız.

 

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 yılı Uzman Erbaş alımı başvuruları 18 Nisan 2022 tarihi itibari ile başlayacak. Adaylara başvuru için bir haftalık süre verilmiş olup en geç 25 Nisan 2022 tarihine kadar başvuru alınacaktır. Başvurlar sadece e-Devlet şifresi ile aşağıdaki başvuru adresinden gerçekleştireceklerdir. Başvuru kılavuzu yayımlandığında anında haberdar olabilmek için lütfen aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz !

 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

BAŞVURU KILAVUZUNU OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!