2022 Jandarma Uzman Erbaş Sonuçları Açıklandı !

0 2.770

2022 yılı için temini yapılan jandarma uzman erbaş sonuçları açıklandı, aşağıdaki yönergeleri takip ederek sonucunuzu sorgulayabilirsiniz, ayrıca sormak istediğiniz soruları lütfen yorum bölümünden iletiniz ona göre editörlerimiz cevaplayacaktır, şimdiden asil olarak kazanan adaylara hayırlı olsun.

2022 Jandarma Uzman Erbaş Temini Kapsamında Yapılan Çağrı Metni Şu Şekildedir ;

1. 2022 sözleşmeli uzman erbaş temini kapsamında ASİL ve YEDEK olarak kazanan adayların “Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık kurulu raporu alması gerekmektedir.

2. Sağlık raporu işlemleri için gerekli olan hastaneye sevk belgesi, ikamet edilen yerdeki il jandarma komutanlığından alınacaktır. Asil listede yer alan adaylar ile yedek adayların tamamı, bu belgenin internet çıktısını alarak; ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı ve iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte hafta içi mesai saatleri içerisinde ikamet ettikleri yerdeki il jandarma komutanlığına başvurarak hastaneye sevk belgelerini 18 Mart- 8 Nisan 2022 tarihleri arasında almaları gerekmektedir.

 

3. Halihazırda silahaltında yani askerliğini yapan adaylar da sağlık raporu sevk belgelerini askerlik hizmetini yaptıkları ilde bulunan il jandarma komutanlığından alacaklardır. Bu adayların askerlik hizmetini yaptıklarını gösterir birlik komutan onaylı belge ile birlikte birliklerinin bulunduğu yerin il jandarma komutanlığına başvurmaları gerekmektedir.

 

4. Yurt dışında (KKTC dahil) ikamet edenler sevk belgelerini Personel Temin Merkez Komutanlığı (Beytepe/Ankara)’ndan, KKTC’de askerlik yapanlar ise ikamet ettikleri yerdeki il jandarma komutanlıklarından alacaktır.

 

5. Adayların hastaneden olumsuz ön rapor/heyet raporu almaları halinde itiraz etme hakları bulunmaktadır. İtiraz etmek isteyen adaylar, rapor tarihinden itibaren 3 iş günü içinde il sağlık müdürlüklerine bavuracak ve başka bir hastaneye 1’inci kontrol muayenesi için sevk alabileceklerdir. Aday sevk edildiği 1’inci kontrol muayenesinde “Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık raporu alması halinde nihai karar verilmesi maksadıyla üçüncü bir hastaneye (hakem hastane) yine il sağlık müdürlüklerinden alacakları sevk belgesi ile gideceklerdir.

6. Adaylar, olumlu/olumsuz kati sağlık raporlarının onaylı suretlerini/ e-rapor çıktısını (E-rapor çıktısı kabul edilmektedir.) ZAMAN GEÇİRMEKSİZİN posta yolu ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe/ANKARA adresine ulaştıracaktır. (ön rapor, rapor fotokopisi, onaysız, mühürsüz ve karar hanesi boş rapor gönderilmeyecektir).

7. 2022 yılı uzman erbaş temini kılavuzunda belirtildiği şekilde aday, hastaneye sevk tarihinden itibaren sağlık raporu işlemlerini 45 gün içinde tamamlayacaktır.
8. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturmaları olumlu olan asil adaylardan başlamak üzere atamaları yapılacaktır. Olumsuz rapor alan ya da güvenlik soruşturması olumsuz olan adayların atamaları yapılmayacaktır.

9. Asil adayların eğitim birliğine katılmaması veya işlemlerinin olumsuz sonuçlanması durumunda yedek adaylar sırasına göre çağırılacaktır. Yedek adayların yetersiz kalması ve kontenjanların doldurulamaması durumunda, kontenjan dışı kalan adaylar başarı notu doğrultusunda çağırılabilecektir. Bu kapsamda kontenjana giremeyen adayların internet duyurulanı takip etmeleri gerekmektedir. Yedek ve kontenjana giremeyen adayların kesin olarak ataması yapılacak anlamı bulunmamaktadır.

10. Adayların atamaları kısa mesaj (sms) ile duyurulacak ve atandıkları eğitim birliklerine katılış tarihleri ile hazırlamaları gereken belgeler internet adresinde yayımlanacaktır. Bu nedenle adayların yapılacak duyuruları takip etmesi ve buna göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

11. Belirtilen hususlarla ilgili çağrı merkezini arayabilirsiniz : 0 312 464 48 36

 

İNSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

 

SONUCUNUZU SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

Sonucunuzu sorgulamak için yukarıdaki linke tıkladıktan sonra sorgula butonuna tıklayın, TC kimlik Numaranız ve E Devlet Şifrenizle giriş yaptıktan sonra sorgulama yapabilirsiniz, şimdiden kazanan arkadaşlara hayırlı olsun.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!