2024 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Tarihleri Açıklandı ! Mülakata Giderken Neler Götürülecek ? Tüm Detaylarıyla Birlikte !

0 4.088

Uzun zamandır tüm Jandarma Uzman Erbaş adaylarının beklediği mülakat tarihleri bugün itibariyle açıklanmıştır. Peki mülakata giderken hangi evraklar götürülecek ya da neler götürülecek bunların hepsini detaylıca Jandarma Uzman Erbaş adayları için hazırladık. Haberimizin tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz, ayrıca aşağıda bulunan sosyal medya linklerimizden youtube kanalımıza, instagram sayfamıza ve instagram hesabımızda bulunan mülakat kanalımıza katılarak mülakatlara hazırlanabilirsiniz. Şimdiden mülakata girecek olan Jandarma Uzman Erbaş adaylarına başarılar diliyoruz. Yalnız şunu da belirtmekte fayda var, mülakatlara ne kadar iyi çalışırsanız şansınız o kadar artacağından dolayı muhakkak instagram hesabımızda bulunan mülakat kanalımıza katılınız.

2024 yılında yapılacak olan uzman erbaş alımlarını da takip etmek için lütfen sosyal medya hesaplarımızı takibe alınız teşekkürler.

2024 YILI SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ SINAV ÇAĞRISI DUYURU METNİ ;

 

GENEL HUSUSLAR

 

1- Adaylar sorgu ekranında belirtilen tarih ve saatte sınava geleceklerdir. Sınav (2) gün sürecektir. Sınavlar, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/ANKARA’da yapılacaktır.

Birinci gün; Ön sağlık ve Fiziki Yetenek Değerlendirme Testi (FYT), ikinci gün ise sözlü mülakat sınavı yapılacaktır.

2- Fiziki Yetenek Değerlendirme Testi (FYT) Cuma gününe planlanan adaylar, başarılı olmaları durumunda, Pazartesi günü Saat 08:00’dan itibaren mülakat sınavına katılacaktır.

3- Sınavlarına katılacak adaylar belirtilen gün ve saatte aşağıda yazılı belge ve malzemelerle birlikte sınav yerinde hazır bulunacaklardır.

 

ÖZEL HUSUSLAR

 

AT BAKICISI ve BOT SERDÜMENİ branşlarına başvuran adaylar, kendilerine duyurulan tarih ve saatte, ilk gün Jandarma ve Sahil Güvenlik akademisi Başkanlığı Beytepe/ANKARA adresinde mülakat sınavına katılacaklardır. (Fiziki Yetenek Değerlendirme Testi (FYT) Cuma gününe planlanan adaylar, başarılı olmaları durumunda Pazartesi saat 08:00’dan itibaren mülakat sınavına katılacaklardır.)

 

ADAYLARIN SINAVA GELİRKEN GETİRECEĞİ BELGELER NELERDİR ?

 

1- Başvuru belgesi (PTS’de yapılan “Aday Bilgi Formu” nun bilgisayar çıktısı fotoğraflı ve karekodlu  olan )

2- Sınav çağrı belgesi (Sınav tarihini belirten çıktı)

3- Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

4- Nitelik belgesi (Yedek subay, Yedek astsubay, sözleşmeli erbaş ve er, askerlik yükümlüsü erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil. Nitelik belgesini yanında getirmeyen adaylar sınava kabul edilmeyecektir. Nitelik belgesi mutlaka tanzim edilecek, yeterli süre çalışmadım/kanaat edinemedim şeklinde hiçbir mevzuatta yer almayan gerekçelerle belge tanzim etmekten kaçınılmayacaktır. Bu belgenin hazırlanması konusunda sorumluluk, aday ve görevli olduğu birliğine aittir.)

5- Denklik belgesi (Lise öğrenimini yurt dışında bitirenler içindir)

6- Öğrenim durum belgesi (Diploma) (E Devlet çıktısı da kabul edileceğinden diploma yoksa öğrenim durum belgesini e devletten çıkartabilirsiniz)

7- Terhis belgesi aslı veya askerlik şubesi tarafından onaylı fotokopisi, (Terhis tarihi belirtilmeyen askerlik durum belgesi kabul edilmeyeceğinden eğer terhis tarihi görünmüyorsa askerlik şubesine söylemenizde fayda var)

8- Aile hekimi veya tek hekimden (Durum Bildirir Tek Hekim İmzalı Sağlık Raporu) alarak yanlarında getirecektir. “Yapılacak sınav tarihi itibariyle üzerinden 1 ay geçmiş olan raporlar kabul edilmeyecek önceden aldıysanız muhakkak yeniletin”

9- Fiziki Yeterlilik Testi (FYT) için Muvafakatname Belgesi (Başvuru kılavuzunda mevcuttur)

10- E Devlet sisteminden alınmış olan kare kodlu SGK hizmet dökümü işyeri ünvan listesi başlığı altında bulunan belge (Bu belgenin son sayfasında yer alan işyeri ünvan listesinden, askeri/j.gn.k.lığı ve sahil güvenlik komutanlığı hizmet ve askeri okul unvanı varsa incelenecektir)

11- Sözleşmeli erbaş ve erle ilk sözleşme tarihi , sözleşme bitiş tarihi ve yeni sözleşme tarihini belirten belge. (sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, başvurunun son günü 2 ekim 2023 tarihi itibariyle (3) yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir)

12- Sınava çağrılan adaylar yukarıdaki sıraya göre, sınav çağrı belgesi en üstte olacak ve tek tek çevrilebilecek şekilde delerek, düzenli ve sıralı bir şekilde dosyaya takacaktır.

13- Yukarıda belirtilen belgeler dışında adayların yanlarında, spor ayakkabısı, şort veya eşofman, terlik, mavi tükenmez kalem getirmeleri gerekmektedir.

 

! MUVAFAKATNAME YAZISINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ ! 

ÖNEMLİ NOT : ADAYLARIN SINAV GÜNÜ VE SAATİ DEĞİŞTİRİLMEYECEKTİR, GÜNÜNDEN ÖNCE VEYA SONRA SINAVA GELENLER İLE YUKARDA BELİRTİLEN BELGELERİ EKSİK, HATALI YA DA HİÇ GETİRMEYEN ADAYLAR SINAVLARA ALINMAYACAKTIR.

 

MÜLAKAT TARİHİNİZİ SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK VE MÜLAKAT KANALIMIZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!