Jandarma Uzman Çavuşlar ve Uzman Jandarmaların Astsubaylığa Geçiş Şartları Belli Oldu !

0 142

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapan uzman jandarma ve uzman çavuşların astsubaylığa geçişinde yüzdeler artırılmıştır, yani önceki oranlara nazaran biraz daha artış oldu buna göre uzman çavuşlara jandarma 2021 yılı için 160 kontenjan, sahil güvenlik 2021 yılı için 20 kontenjan ayırdı. İhtiyaç halindeyse bu oranlara ek olarak yüzde 5 artış yapılabileceği bildirildi. Uzman jandarmalar içinse 150 kişilik kontenjan ayrıldı aşağıdaki şartları inceleyebilirsiniz ayrıca başvuracak arkadaşlar JNET veya birliklere gönderilen emirleri muhakkak incelesin şimdiden Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarında görev yapan uzman jandarma ve uzman çavuşlara hayırlı olsun.

 

Astsubaylığa Geçiş Şartları Nelerdir ?

 

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında Kıtadan Astsubaylığa geçişte Uzman çavuş yüzdeleri arttırılmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığında 2021 yılı için 160 uzman çavuş, Sahil Güvenlik Komutanlığında ise 20 uzman çavuş Astsubaylığa geçiş hakkı kazanacak. İhtiyaç halinde %5 artış olacaktır.

 

Uzman Jandarmalar için ise 150 kontenjan ayrılmıştır.

JSPS sınavı barajı 45 puana düşürülmüştür.

Uzman Jandarmalar için en az 3 yıl görev yapmış olmak ve müracaat yapılan yılın ocak ayı itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,

Uzman Erbaşlar için başvuru tarihinde 4.yılını tamamlamış olmak ve 8.yılını bitirmemiş olmak şartı aranacak.

Ayrıca Birlik komutanlarının kanaat raporunun olumlu olması gerekmektedir.

 

Başvurular 15 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

 

 


 

MÜLAKAT BİLGİLERİNİ, ALIMLARI VE DAHA FAZLASINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN !

 

DEĞERLİ MSÜ ADAYLARI, POLİS ADAYLARI, SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARI, UZMAN ERBAŞ ADAYLARI VE ASTSUBAY ADAYLARI MÜLAKAT TÜYOLARI VE ONLİNE MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİREREK MÜLAKATLARDA NELER YAPIP YAPMAYACAĞINIZI ÖĞRENEBİLİR AYNI ZAMANDA ONLİNE TEST ORTAMINDA MÜLAKATLARA HAZIRLIK YAPABİLİRSİNİZ, ONLİNE ASKERİ MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONU KULLANABİLİRSİNİZ !

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!