Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Sonuçları Açıklandı !

0 1.081

Bugün itibariyle Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alımı yapılan 7500 uzman erbaş mülakat sonuçları açıklandı, asil olarak atanan adaylara şimdiden eğitimlerinde başarılar diliyoruz, yedek olarak kalan arkadaşlarda sıralamaya göre eğitim, sağlık ve güvenlik soruşturmasında elenenlerin yerine çağrılacak bilginize.

Mülakat Sonucunuzu Öğrenmek İçin Yapmanız Gerekenler ;

Öncelikle şu linke giriş yapıyorsunuz ► https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris

Linke giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran geliyor karşınıza, işaretli duyuruda sorgula butonuna bastıktan sonra tc kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yaparak mülakat sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Asil veya yedek kazanan arkadaşlar lütfen aşağıdaki bilgileri okusun mutlaka sağlık raporu almanız gerekiyor !

Jandarma Personel Temin Tarafından Yayınlanan Duyuru Şu Şekilde ;

1- Sözleşmeli uzman erbaş temini kapsamında “ASİL ve YEDEK” olarak kazanan adayların “Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık kurulu raporu alması gerekmektedir.

2-  Sağlık raporu işlemleri için gerekli olan hastaneye sevk belgesi, ikamet edilen yerdeki il jandarma komutanlığından alınacaktır. Deprem felaketi sebebiyle OHAL ilan edilen (Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa) illerde ikamet edip ikametini değiştiren adayların ikametgâhının bulunduğu il jandarma komutanlığınca, ikametini değiştirmeyen adayların ise tercih ettiği il jandarma komutanlığına 29 Mart- 19 Nisan 2023 tarihleri arasında mesai saatlerinde bu belgenin internet çıktısını alarak; ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı ve iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte başvurarak hastaneye sevk belgelerini almaları gerekmektedir. Adaylar tarafından farklı illerden mükerrer sevk belgesi alınmaması hususu önem arz ettiğinden bu hususa aykırı işlem yapanların sağlık raporu işlemleri geçersiz sayılacaktır.

3- Halihazırda askerlik hizmetinde bulunan adaylar da sağlık raporu sevk belgelerini askerlik hizmetini yaptıkları ilde bulunan il jandarma komutanlığından alacaklardır Bu adayların askerlik hizmetini yaptıklarını gösterir birlik komutanı onaylı belge ile birlikte birliklerinin bulunduğu yerin il jandarma komutanlığına başvurmaları gerekmektedir.

4- Yurt dışında (KKTC dâhil) ikamet edenler sevk belgelerini Personel Temin Merkez Komutanlığı (Beytepe/Ankara)’ndan, KKTC’de askerlik yapanlar ise ikamet ettikleri yerdeki il jandarma komutanlıklarından alacaktır.

5- Adayların hastaneden olumsuz ön rapor/heyet raporu almaları halinde itiraz etme hakları bulunmaktadır. İtiraz etmek isteyen adaylar, rapor tarihinden itibaren 3 iş günü içinde il sağlık müdürlüklerine başvuracak ve başka bir hastaneye 1’inci kontrol muayenesi için sevk alabileceklerdir. Aday sevk edildiği 1’inci kontrol muayenesinde “Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık raporu alması halinde nihai karar verilmesi maksadıyla üçüncü bir hastaneye (hakem hastane) yine il sağlık müdürlüklerinden alacakları sevk belgesi ile gideceklerdir.

6- Adaylar, olumlu/olumsuz kati sağlık raporlarının onaylı suretlerini/ e-rapor çıktısını (E-rapor çıktısı kabul edilmektedir.) ZAMAN GEÇİRMEKSİZİN posta ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe/ANKARA adresine ulaştıracaktır. (ön rapor, rapor fotokopisi, onaysız, mühürsüz ve karar hanesi boş rapor gönderilmeyecektir).

7-  Sağlık raporu ve güvenlik soruşturmaları olumlu olan asıl adaylardan başlamak üzere atamaları yapılacaktır. Olumsuz rapor alan ya da güvenlik soruşturması olumsuz olan adayların atamaları yapılmayacaktır.

8- Asıl adayların eğitim birliğine katılmaması veya işlemlerinin olumsuz sonuçlanması durumunda yedek adaylar sırasına göre çağrılacaktır. Yedek adayların yetersiz kalması ve kontenjanın doldurulamaması durumunda, kontenjan dışı kalan adaylar başarı notu doğrultusunda çağrılabilecektir. Bu kapsamda kontenjana giremeyen adayların internet duyurularını takip etmeleri gerekmektedir. YEDEK VE KONTENJANA GİREMEYEN ADAYLARIN KESİN OLARAK ATAMASI YAPILACAK ANLAMI BULUNMAMAKTADIR.

9- Adayların atamaları kısa mesaj (sms) ile duyurulacak ve atandıkları eğitim birliğine katılış tarihleri ile hazırlamaları gereken belgeler internet adresinde yayımlanacaktır. Bu nedenle adayların yapılacak duyuruları takip etmesi ve buna göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

10- Belirtilen hususlarla ilgili çağrı merkezi: 0 312 464 48 36 (Aklınıza takılan çok önemli hususları bu numarayı arayarak sorabilirsiniz.)

Önemli Not : Değerli arkadaşlar sorularınızı yorum bölümünden sorabilir veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımıza iletebilirsiniz, ayrıca aşağıdaki linkte 7500 uzman erbaş alımının tüm detaylarına ve başvuru kılavuzuna yer verdik gözden geçirmeniz sizin faydanıza olacaktır ! 2023 yılı jandarma uzman erbaş alımı şartları ve jandarma uzman erbaş alımıyla ilgili bildirimleri kaçırmamak için lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

7500 Jandarma Uzman Erbaş Alım Şartları İçin Tıklayınız !

 

İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

TELEGRAM KANALIMIZA KATILMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ ! 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!