Jandarma Uzman Erbaş Mülakatında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir ?

1 743

Jandarma uzman erbaş mülakatlarında yapılması ve yapılmaması gerekenler, uzman erbaş adaylarının merak konusu olmuş durumda. Gerek sizlerden gelen yorumlar, gerekse sosyal medya hesabımıza sorulan sorular neticesinde bu makaleyi hazırladık. Sözlü mülakata girecek arkadaşların aşağıdaki maddeleri dikkatle okumaları önemlidir.

Jandarma Uzman Erbaş Mülakatında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir ?

 

1- Resmi kıyafet ya da resmiye yakın tarzda giyinmelisiniz.

2- Temiz, düzenli ve tertipli olmanız gerekiyor.

3- Soğukkanlı, kendinizden emin ve son derece sakin olmalısınız.

4- Sizleri sözlü mülakatta ters cevaplarla sıkıştırabilirler. Ya da size zarf atabilirler öfkenizi kontrol etmeniz gerekiyor.

5- İçeri girmeniz için zil çaldığında içerideki aday çıkmadan girmemelisiniz.

6- Sıra size geldi içeri girdiniz ve sizin için yerde işaretli yerde duracaksınız. Tüm komisyonu gözünle süz göz teması kur ve baş selamı ver. İyi günler selamun aleyküm Merhaba gibi şeyler kullanmayınız.

7- Yüksek ihtimalle onlar ilk girişte kendinizi tanıtmanıza izin verecekler diyelim ki direk sorular sormaya başladılar sakin kalın ve dinleyerek cevaplayın. Onlar konuşurken aynı anda cevaplamayın.

8- Ad soyad doğum yılın kimle nerde yaşadığın mesleğin anne babanın ne iş yaptığı. Örnek: Ahmet Topal 1990 izmir doğumluyum. Ailemle beraber yaşıyorum annem ev hanımı babam emekli bi erkek kardeşim var. Komisyon mutlaka araya girecek ortamı muhabbet havasına sokacaklar. Unutma bu senin heyecanını azaltmak için..

9- Soru kartı çekeceksiniz Sol masadan çekip sağ masaya bırakacaksınız. En son böyleydi. Soruyu isterlerse yüksek sesle oku istemezse gözünle oku ve müsaade isteyerek cevapla..

10- Soru kartında soru üstünde soru numarası olacak onu dikkat ölçmek için sorabilirler. Dikkatli ol.

11- Soru hakkında hiç bi fikrin yoksa saçmalamaya sakın kalkma bilmiyorum da deme şuan için hatırlayamadım efendim de. Onlar sana farklı sorular soracaklardır.

12- Tüm sözlü esnasında göz temasını mutlaka hepsiyle kur. Yerinde sallanma el ovuşturma başka yere bakma ileri geri gitme unutma seni sol en sonda bir psikolog izliyor.

13- Çok ciddi yada çok samimi olma.. komiserim müdürüm Komutanım yokk. Efendim diyeceksin sürekli olmamak kaydıyla.

14- Gündemi ülkenin sorunlarını yasalarını kabineni ilkelerini kurtuluş mücadeleni bilmen artına olacaktır.

15- Çıkabilirsin dediler. Hemen arkanı dönüp çıkmıyorsun. Önce 3 4 adım yüzün komisyona dönük şekilde geriye yürü sonra baş selamını verip dön ve çık.

Değerli arkadaşlar yukarıda sıraladığımız maddelere harfiyen uymasanızda aklınızda bulunmasında fayda var diye düşünüyoruz, zira sözlü mülakatta ne olacağı kesin olarak belli olmaz. Ayrıca daha sonra sözlü mülakatta sorulabilecek soruları da birlikte inceleyeceğiz, adaylara sorulan sorular neticesinde bir yazı hazırlayıp yine sizlerle paylaşacağız, 2019 jandarma uzman erbaş mülakatında yapmanız ve yapmamanız gerekenler bunlardı ayrıca yeni alımları da sitemizden takip edebilirsiniz.


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]

 


1 yorum
  1. Aslan diyor

    Jandarma kontenjan tamamlanamayacak diyorlar bizim arkadaş gitti elenen çok oldu dedi tekrar alım yapma olasılık ları varmı iyi günler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!