Jandarma ve Sahil Güvenlik Uzman Çavuşlar Artık Toplu Taşıma Araçlarını Ücretsiz Kullanacak !

0 260

Geçtiğimiz günlerde bir kararnameyle birlikte Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline Toplu Taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekleri yayınlanmıştı fakat, jandarma ve sahil güvenlik uzman çavuşlar bu kararnameye dahil değildi. Kanundan kaynaklanan bu sıkıntı bugün yeni bir Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle birlikte düzeltildi ve artık Jandarma ve Sahil Güvenlikte görev yapan uzman çavuşlar da toplu taşıma araçlarından ücretsiz bir şekilde faydalanabilecekler.


 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Ne Diyor ?

 

28/1/2002 tarihli ve 2002/3654 sayılı Bakanlar Kururu Kararının eki kararın 3’üncü maddesinde yer alan “jandarma hizmetleri sınıfı personeli, sahil güvenlik hizmetleri sınıfı personeli,” ibaresi “jandarma hizmetleri sınıfı personeli, Jandarma Genel Komutanlığı mensubu sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay ve uzman erbaşlar, sahil güvenlik hizmetleri sınıfı personeli, Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay ve uzman erbaşlar,” şeklinde değiştirilmiştir.

Yani önceki maddede yer alan jandarma hizmetleri sınıfı personeli ve sahil güvenlik hizmetleri sınıfı personeli yerine açıkça, sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay ve uzman erbaşlar olacak şekilde değiştirilmiş. Bu kararname yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girdiği için bugünden itibaren toplu taşıma araçlarından Jandarma uzman erbaşlar ücretsiz bir şekilde faydalanabileceklerdir bilginize.

Yayınlanan Kararname ;

Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Personeli de Bu Haklardan Yararlanmak İstiyor !

 

Gönül isterdi ki tüm Silahlı Kuvvetler personeli ve Kolluk Kuvvetleri personeli toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalansın zira şu an aktif olarak güneydoğu, sınır ötesinde görev yapan MSB personeli uzman erbaş, subay, astsubay, sözleşmeli erler de bu imkandan faydalansın. Umuyoruz ilerleyen günlerde Milli Savunma Bakanlığı mensubu bütün personel bu haktan faydalanır !

 


 

MÜLAKAT BİLGİLERİNİ, ALIMLARI VE DAHA FAZLASINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN !

 

DEĞERLİ MSÜ ADAYLARI, POLİS ADAYLARI, SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARI, UZMAN ERBAŞ ADAYLARI VE ASTSUBAY ADAYLARI MÜLAKAT TÜYOLARI VE ONLİNE MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİREREK MÜLAKATLARDA NELER YAPIP YAPMAYACAĞINIZI ÖĞRENEBİLİR AYNI ZAMANDA ONLİNE TEST ORTAMINDA MÜLAKATLARA HAZIRLIK YAPABİLİRSİNİZ, ONLİNE ASKERİ MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONU KULLANABİLİRSİNİZ !

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!