Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023/1 Sözleşmeli Er Sınav Tarihleri Açıklandı !

2 2.446

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023 Yılı Birinci dönem sözleşmeli er çağrı duyurusu yayınlandı, aşağıdaki bilgiler doğrultusunda sınav tarihinizi öğrenebilirsiniz fakat lütfen duyuruyu dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca sizler için mülakat videosu hazırladık, videodaki soruları çalışarak mülakatlara katılmanızı tavsiye ediyoruz aşağıdaki linklerden de sosyal medya hesaplarımız veya telegram gruplarımıza katılarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegramdaki sözleşmeli er grubumuzda aklınıza takılabilecek bir çok soruya cevap verilmektedir. Sizler için hem sosyal medyadan hem de web sitemizden doğru bilgilendirmeleri yayınlamak için çalışmaktayız, lütfen sizler de bu konuda desteklerinizi esirgemeyiniz teşekkürler.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2023 YILI (2023/1 DÖNEM) SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

1. Millî Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temin faaliyeti 02 – 31 Mart 2023 (celp ve planlama faaliyetleri nedeniyle 13-14 Mart 2023, 23-24 Mart 2023, 28-29 Mart 2023 tarihleri hariç) tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) yerleşkesinde icra edilecektir.

2. Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen tarih ve saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.

3. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir.

4. Seçim Aşamaları;

a. Evrak Kabul,

b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),

c. Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve düz koşu (400 metre),

ç. Mülakat,

d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte (başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir) sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

6. Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken;

a. Bir adet dosyanın içinde takılı olarak başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak,

b. FYT sınavlarına katılmak için eşofman, şort ve spor ayakkabısı vb. malzemeleri (Mülakata spor kıyafeti ile girilebilecektir),

c. Tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu”nu, getireceklerdir.

7. Sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması önem arz etmektedir.

8. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan/evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların temin süreci işlemleri hangi aşamasında olursa olsun iptal edilecektir.

9. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.

10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca

posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

13. Başvuru sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız…

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası    :    0 (312) 562 05 43

Belgegeçer (Fax)                                :    0 (312) 319 43 67

 

AYRICA SORULARINIZI LÜTFEN YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ  !

 

İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

TELEGRAM KANALIMIZA KATILMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ !

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ ! 


2 Yorumlar
  1. Abdüsamet diyor

    Yaş kaç istiyor

  2. Muhammet Ali Bayram diyor

    Merhaba hocam benim bir sorum var Mart 2 de askerliğim başlıyacak sözleşmeli er lik çıkmış ben şimdi sözleşmeli erlige katılabiliyor muyum askere gitmeden yoksa ceza yermiyim lütfen cevabını bulamadım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!