Kara Kuvvetleri Komutanlığı Seçim Aşamalarına Çağrı Duyurusu Yayınlandı !

1 20

Daha önce komando uzman onbaşı olmak için başvuru yapan adaylar için seçim aşamaları çağrı duyurusu yayınlandı, bu kapsamda seçim aşamalarına katılacak adayların aşağıdaki bilgileri incelemeleri ve duyuru linkinden TC kimlik numaralarıyla sorgulama yapmaları gerekmektedir.

Tüm detaylar aşağıda verilmiştir, klavuzda sizden istenen belgelerle Ankara’ya gitmeniz gerekiyor, o yüzden klavuzunuzu dikkatle okumanız ve E-DEVLET şifreniz yoksa biran önce PTT şubelerinden E-DEVLET şifrenizi almanız gerekiyor, aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışacağız.

AŞAĞIDAKİ BİLGİLER MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR ! ! !

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade Sınıfı Komando Branşına Uzman Onbaşı Temini kapsamında 24 Eylül – 12 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır.
2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)‘nda hazır bulunacaklardır.
3. Seçim Aşaması Faaliyetleri;
a. Yazılı sınav, Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
b. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
c. Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.
ç. Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
4. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
5. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
6. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir.
7. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
8. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
9. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
10. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek(kumanya) ve su ikramında bulunulacaktır.
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer) : 0 (312) 319 43 67
ÖNEMLİ NOT : Yukarıdaki numaralardan aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz, klavuzu okumadan bu numarayı rahatsız etmeyin önemli sorunları olanlar sizin yüzünüzden ulaşamayabilir. Ufak tefek sorularınız varsa yorum bölümünü kullanarak sorunuz en kısa zamanda cevaplamaya çalışacağız.

1 yorum
  1. Muhittin diyor

    Gonullu koruyucu uzman çavuş alımlarını bekliyoruz Bayadır beklemekteyiz bakanlığımıza iletin lütfen başvurularin çağrılmasıni bekliyoruz siz yetkililerden ricamiz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!