Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başladı !

1 4

Bugün Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine sözleşmeli er alımı yapılacağına dair bir ilan yayınlandı, bu ilanda yayınlanan başvuru şartları, başvuru esasları ve başvuruların nasıl yapılacağına dair bir başvuru kılavuzu yayınlandı. Askeribilgiler.net olarak 2019 yılı sözleşmeli er alımlarında aranan genel şartlar ve nitelikleri sizler için hazırladık ve paylaşıyoruz. Yakında çıkacak olan uzman çavuş ve uzman onbaşı alımlarının bütün şartlarını da yine sizlerle paylaşacağız, bunun için lütfen aşağıdaki sizlere vermiş olduğumuz linkleri kullanarak android uygulamamızı indirin ve sosyal medya hesaplarımızı da takip etmeyi lütfen unutmayın.

 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN İLANDA AŞAĞIDAKİ BİLGİLER YER ALMAKTADIR ;

 

1. Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek “Bilgilerim” kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

2. Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

3. Adaylar, Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

4. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar ise Askerlik Durum Belgelerini e-devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

5. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a. FYT’ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” ve

b. “FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat Yazısı örnekleri kılavuza eklenmiştir.

6. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

ÖNEMLİ UYARI:

1. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığınca; güvenlik formu, dosya, zarf, kalem ve silgi gibi malzemeler istenmemektedir. Yol güzergahındaki ve Nizamiye önündeki seyyar satıcılara/büfelere kesinlikle itibar etmeyiniz Sınav salon görevlileri tarafından sizin için sınav salonunda kalem ve silgi hazır bulundurulacaktır.

2. Sınav günü kılavuzda belirtilen belgeleri pembe karton dosya içerisinde getirmeniz yeterlidir.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

Başvuru yapmak için tıklayınız…

 

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

Yukarıdaki başvuru için size verilen linke girdikten sonra TC kimlik numaranız ve E Devlet şifrenizle giriş yapıyorsunuz ve sizlerden istenen bilgileri eksiksiz doldurarak tercihlerinizi yine sizden istenen şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca lütfen başvuru kılavuzunu okumadan başvuru yapmayınız zira tüm şartlar ve bilgiler başvuru kılavuzunda detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Ayrıca tüm uzman çavuş alımlarını takip etmek istiyorsanız buraya tıklayın ve sadece uzman çavuş alımlarının paylaşıldığı web sitemizin bildirimlerini mutlaka açın !

 

UZMAN ÇAVUŞ ALIMLARINI VE DİĞER HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ, ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN !

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


1 yorum
  1. GMBlkn diyor

    Eksiksiz doldurdum ama tercih yapamazsiniz diyor neden neden

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!