Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak ! 2023 Yılı Birinci Dönem

0 5.521

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2023 yılı birinci dönem uzman erbaş alımına başlıyor, Sahil Güvenlik uzman çavuş alım şartları, alımla alakalı genel bilgilendirme ve alıma nasıl başvuracağınız hakkında sizler için bir haber hazırladık. 2023 Yılındaki sahil güvenlik komutanlığı alımında çeşitli branşlarda toplamda 210 uzman çavuş alımı yapılacak. Başvuru kılavuzu ve başvuruyla alakalı detaylı bilgiler aşağıdadır lütfen başvuru kılavuzunu okumadan başvuru yapmayınız.

2023 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Erbaş (Uzman Çavuş) Alım Şartları Nelerdir ?

 

1. Türk vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içinde olanlar için 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

5. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (09 Mayıs 2018 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda yer alan uygun nitelik belgesi almak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri, yüzme testi, uygulamalı sınav ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık raporu almak.

10. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11. Askerî okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı eğitim komutanlıklarından herhangi bir sebep ile çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak veya ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkarma cezası almamış olmak.

12. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

13. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzundaki (Mayıs 2023) diğer şartları taşıyor olmak.

 

2023 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Başvurusu Ne Zaman ve Nereye Yapılacak ?

 

Başvurular, 09-16 Mayıs 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil guvenlik- komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

 

2023 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Hangi Branşlarda Yapılacak ?

2023 yılı Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımında 80 topçu, 80 motorcu, 35 İkmal (Aşçı), 15 İkmal (Kamarot) branşlarında alım yapılacaktır. Branşlarla ilgili detaylı bilgiler ve branşlarda istenen öğrenim şartları başvuru kılavuzunda detaylı olarak belirtilmiştir. Lütfen başvuru kılavuzunu dikkatlice incelemeden başvuru yapmayınız.

Önemli Not : Sahil güvenlik uzman erbaş alımıyla alakalı ön bilgilendirmeyi sizler için yaptık, tekrar söylemek gerekiyor ki başvuru kılavuzunu okumadan lütfen başvuru yapmaya çalışmayın. Boy kilo tablosu, sözleşmeli erler için nitelik belgesi, askerlik hizmetine devam edenler için nitelik belgesi, başvurudan sonraki sınav aşamaları, mülakat aşamaları ve diğer detaylı bilgiler aşağıdaki linkte vereceğimiz başvuru kılavuzunda mevcuttur.

 

! 2023 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımına Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız !

! 2023 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzunu İndirmek İçin Tıklayınız !

! İnstagram Sayfamızı Takip Etmek İçin Tıklayınız !

! Youtube Kanalımıza Abone Olmak İçin Tıklayınız !

! Telegram Grubumuza Katılmak İçin Tıklayınız !


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!