Sözleşmeli Erlere Müjde ! Mesaiden Sonra Eve Gidebilmeleri İçin Kanun Teklifi Verildi !

yorumsuz
3.113
Sözleşmeli Erlere Müjde ! Mesaiden Sonra Eve Gidebilmeleri İçin Kanun Teklifi Verildi !

AK Parti sözleşmeli er ve erbaşlara yönelik kanun teklifi hazırladı. TSK’da önemli değişikliklere gidiliyor buna göre yapılan değişikliklerle beraber sözleşmeli erler kanun teklifi onaylanırsa artık mesaiden sonra evlerine gidebilecekler. Dileriz bu kanun teklifi onaylanır ve sözleşmeli erlerin özlük haklarındaki en büyük eksiklik olan eve gidebilme durumu da düzeltilmiş olur.

 

Sözleşmeli Erlere Müjde ! Mesaiden Sonra Eve Gidebilmeleri İçin Kanun Teklifi Verildi ! 1 – sozlesmeli er ve erbaslikta yeni sistem geliyor h57635 0592b1

TEKLİF KOMİSYONA GELDİ

Sözleşmeli erbaş ve sözleşmeli erleri ilgilendiren önemli  değişiklikler içeren teklif önceki gün TBMM Başkanlığından komisyona gönderildi.

 

DEĞİŞİKLİKTE MESAİ SAATLERİ DE VAR

Kışlada kalan sözleşmeli er ve erbaşların en büyük sıkıntılarından biri sadece hafta sonu dışarı çıkabiliyorlardı . Hazırlanan kanun teklifinde bu sorunu ortadan kaldırmak için sözleşmeli er ve erbaşların hafta içi de mesai saatleri dışında dışarı çıkabilmeleri yani evlerine gidebilmeleri var.

 

KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK

Komisyona gelen teklif önümüzdeki günlerde görüşülmeye başlayacak. Komisyondan geçtiği takdirde ise TBMM Genel Kurulu ‘na sevk edilecek.

Genel kurulda da teklifin her maddesi görüşülüp oylandıktan sonra oylamada kabul görmesi halinde düzenleme son olarak Cumhurbaşkanının onayına sunulacak. Onaylanması halinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

 

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURUSU

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı sözleşmeli er alımları devam ediyor, sözleşmeli er alımlarına başvuru yapmak ve alım şartlarını incelemek için buraya tıklayın !

 

EĞİTİM ATAMALARI ve SÖZLEŞMELİ ER ALIMLARI HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN VE TELEGRAM KANALIMIZA KATILIN !

Sözleşmeli Erlere Müjde ! Mesaiden Sonra Eve Gidebilmeleri İçin Kanun Teklifi Verildi ! 2 – saglikuzmanlari 2%255B1%255D

 


 

SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN İNSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN !
 
Sözleşmeli Erlere Müjde ! Mesaiden Sonra Eve Gidebilmeleri İçin Kanun Teklifi Verildi ! 2 – saglikuzmanlari 2%255B1%255D

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2020

Konu hakkında yorumunuzu yazın