UZİ’nin Özellikleri Görselleri ve Tanıtım Videosu

0 2.889

Uzi

Uzi,  Teğmen “Uziel Gal” tarafından 1948 yılında tasarlanan ve 1950 yılında üretime başlayan hafif makineli silahtır. 1950 yılında ise bu hafif-atışlı silah IMI (Israel Military Industries) tarafından test edilmek için kabul edildi ve seri üretimine başlandı. Zamanla .45 ACP, .41 AE gibi farklı kalibreler üzerinden üretimleri oldu.

Mini-Uzi ise 1980 yılının başında tasarlanıp ve yılın sonunda üretimine başladı. Bu silah Uzi’den esinlenerek tasarladı, ona çok benzediğinden de anlaşılacağı gibi bu silahın yapılmasının amacı Uzi’yi daha hafif ve daha kompakt bir hale getirmekti. Yapılan tüm değişikliklere rağmen menzilinde ve çıkış hızında fazla düşüş olmadı. Uzi’nin içine su ve kum dolması onun çalışmasını engelleyemez. Ayrıca geri tepmelere daha dayanıklıydı ve atası gibi 9x19mm Parabellum fişekleri kullanacak şekilde üretiliyordu.

Silah 90’ın üzerinde ülkeye ihraç edilmiştir ve hepsinde aktif olarak kullanılmıştır. Hizmet dönemi süresince FN Herstal, IMI ve diğer üretici şirketler tarafından üretimi yapılmıştır. 60’lardan 80’lere kadar silah pazarındaki tek hafif makineli silah olma özelliğini de barındırır.

Uzi’nin Tanıtım Videosu

Uzi’nin Teknik Özellikleri

Uzi’nin Görselleri

uzi

–Diğer Savunma Sanayii Ürünlerini İncelemek İçin BURAYA Tıklayınız.

–IMI Web Sayfasını İncelemek için BURAYA Tıklayınız.

–Savunma Sanayii Dergilik Web Sayfasını İncelemek için BURAYA Tıklayınız


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!