2017-10 Jandarma Uzman Erbaş Alım Sonuçları Yayınlandı !

2 23

Yaklaşık 8 aydır atama bekleyen jandarma uzman erbaş alım sonuçları nihayet açıklandı, yakında Kara Kuvvetleri Komutanlığı eğitim yerlerinin de açıklanacağını biliyoruz fakat, tam olarak tarih veremediğimizi de belirtmek isteriz. Uzun zamandır bekleyen Jandarma Uzman Çavuş adayları seçimlerden ve eğitim yerlerinin dolu olmasından dolayı uzun bir süre beklemek durumunda kaldı.

Sürekli instagram hesabımıza gelen mesajlardan dolayı böyle bir haber hazırlamak durumunda kaldık, kara kuvvetleri komutanlığı alımları hususunda da yine bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Yine sosyal medya üzerinden bizlere gelen yoğun sorulardan biriyse lise mezunu mu olacak gibi sorulardan oluşuyor, değerli arkadaşlar alım ilanları yayınlanmadan, ortaokul mezunu mu yoksa lise mezunu alımları mı yapılacak bunu bilmemiz mümkün değil. Fakat jandarma lojistik alımlarında lise şartı ve askerlik şartı kaldırıldı, mesleki eğitim belgeleri olanlar girebiliyordu bundan yola çıkarak söyleyebiliriz ki 2018 yılı jandarma asayiş ve komando alımlarında askerlik şartı kaldırılır diye düşünüyoruz. Ayrıca lise mezuniyeti yerine ortaokul mezuniyeti de getirilebilir, sitemizi takip ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

2017-10 Jandarma Uzman Erbaş Alımları

Uzun süredeir beklenen 2017-10 Jandarma Uzman Erbaş Alımları sonuçları açıklandı. Adaylar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet adresinden atandıkları eğitim komutanlıklarını öğrenebilecekler.

Tebligat gelecek mi?

Kuvvet komutanlıklarının Uzman erbaş alımlarında atanan adaylara SMS ve ayrıca tebligat gönderilirken, 2017-10 Jandarma Uzman Erbaş Alımları için başvuran adaylara ayrıca tebligat gelmeyecek . Adaylar resmim internet sitesinden sorgulama yaparak atanadıkları yeri ve son katışış tarihlerini öğrenmiş olacaklar.

Başvuru Sonucunu Nasıl görebiliririm ?

Jandarma Uzman Erbaş Kursuna Giderken neler götürmeliyim ?Jandarma Asayiş Uzman Erbaş alımları sonucunu görmek isteyen adayın mutlaka e devlet şifresi olması gerekiyor. çünkü sonuç açıklama sayfası adayı öncelikle e-devlet sitesine yönlendirmektedir. E devlet ile giriş yapan adaya sonuç bilgiler ekrana yansıyor.

Daha önceki alımlarda da olduğu gibi adaylar temel ihtiyaçlarını beraberinde götürmeleri elzem birdurum. ayrıca adaylar atanadığı be kursa başladığı anda maaş almaya hak kazanmış olsalarda maaşlarını yatması 45 gunu bulacaktır. 45 gun boyunca adayların kendilerine yetecek nakiti bankalarında bulundurmaları uygun olacaktır.

Peki 2018 Yılı Jandarma Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar ?

Jandarma Uzman erbaş maaşları 2018 yılı için bekar ve görevini batı bölgelerinde yapanları için yaklaşık 4500 TL civarıdır. bu maaşa ek odeme görev tazminatı ve yolluk ücretleri dahil değil.

2018 Yılı Jandarma Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı Alımları Ne Zaman Yapılacak ?

lojistik branşına 2018 Jandarma Uzman erbaş alımları şu anda devam ediyor bu konu ile ilgili daha once yaptığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Asayiş ve komando sınıflarında alım ise belli olmamak ile birlikte Eylül 2018 gibi yeni alımların yapılması bekleniyor.

Peki Kimler Jandarma uzman erbaş olabilir ?

Daha önceki alımlarda Uzman Erbaş olabilmek için gerekenlerin başında askerlik şartı bulunuyordu, fakat yapılan yasal düzenlemeler ile bu değişti. artık askerlik hizmeti yapmamış olsa bile adaylar Uzman Erbaş olabilmek için başvuru yapabiliyorlar, her alımlarda küçük değişikler ile alım kriterleri belirlenmekte olup uygun olan adaylara sistem otomatikman açılmaktadır.

2017 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alım Sonuçları

8 aylık bekleyişin ardından 2017-10 Jandarma Uzman Erbaş Alımları sonuçları tüm adaylara hayırlı olsun diliyor kendilerine verilecek görevlerde başarılar diliyoruz. adaylar aşağıdaki verdiğimiz linkten son durumlarını öğrenebilirler.

[kirmizibuton]ATAMA DURUMUNUZU KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYIN ![/kirmizibuton]

[mavibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN ![/mavibuton]

[kirmizibuton]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN LÜTFEN ! (ALIMLAR VE SONUÇLAR AÇIKLANINCA BİLDİRİM GÖNDERİLİYOR)[/kirmizibuton]


2 Yorumlar
  1. Mehmet diyor

    Bu son grupmuydu

  2. Mustafa diyor

    Yavv ben 8 9 ay olduu halaa bekliyorum ben herseyi en iyi basarilarla bitirdim mulakatlarda saglik raporunuda herseyide sorunsuz bir sekilde gectim benim ne suçumgünahım varda beni halaa cagirmiyorlar neden sonuclara baktigim zaman benim nerede görev yaoacagim yada göreve alindigim gözükmüyor Allah rızasıicin artiik bakiin suu isleree 8 aydir işsizdolaşıyorum ben bir haber bekliyorum ben buradan ama halabir sonuc yok yok … Lutfen yetkililere duyurun sesimi issizim ve 9 aydir hala askeriyeden haber bekliyorum ben..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!