2018 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Çağrı Duyurusu Yayınlandı !

7 17

Değerli arkadaşlar Milli Savunma Bakanlığı Atama Daire Başkanlığı uzman erbaş sınav sonuçlarıyla ilgili kazanan arkadaşlar için bilgi mesajı göndermeye başladı. Bugün’de Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından 2. Grup için yani Mart ayında başvuru yapanlar için seçim aşamasına çağrı duyurusu yayınladı.

2 Grup Halinde Alım Yapıldı !

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları kapsamında açılan başvurular 19 mart tarihine kadar başvuranlar 1. dönem 19 mart tarihinden sonra başvuranlar için 2. donem olarak gruplara ayrıldı.

1. Gruplar için Onbaşılar 2 Nisan Uzman Çavuşlar 14 Mayısta tarihinde sonra Seçim aşamalarına çağrılmaya başlandı. Bu grupta olup Uzman Onbaşı olmak için başvuran adayların seçim aşaması bitti

Şu sıralar 1. grubun Uzman Çavuş adayları için seçim aşamaları devam ediyor, bu arada sınavları biten uzman onbaşı adayları içinde güvenlik soruşturması ile sağlık raporlarının toplanması işlemlerinde sona gelindi. Kazanan adaylara uzman erbaş sınav sonuçları SMS ile  gönderilmeye başlandı.

Komondo olacak olan bu adaylar için başvuru sorgulama sayfası ise Milli Savunma Bakanlığın resmi internet sayfasından yayınlandı. Uzman erbaş sınav sonucunu öğrenmek için tıklayınız !

Peki Kurslar Ne Zaman Başlar ?

Kazanan adaylar kurs tarihleri ve katılması gereken eğitim birlikleri SMS ile bilahare bildirilecektir, net olarak tarih vermemiz mümkün olmadığı için sadece bu bilgiyi verebiliyoruz.

Eğitim Süresince Maaş Alabilecekmiyim ?

Uzman erbaş adayları eğitim süresince elbette maaşlarını alabilecek, yalnız şunu bildirmemizde fayda var ki başlar başlamaz maaş alamayacağınız için eğitim merkezlerine giderken yanınızda bir miktar nakit bulundurmanız faydanıza olacaktır. Takriben 500 ila 750 TL arasında götürmeniz 1 ay boyunca yeterli olacaktır diye düşünüyoruz tabi siz fazlasını da alabilirsiniz.

Önemli Uyarılar !

Kendisine SMS ile bilgilendirme yapılan adaylar sürekli olarak MSB’ın resmi web sitesini takip etmeleri gerekiyor ayrıca sitemizden de güncel duyuruları takip edebilir, anında haberdar olabilirsiniz bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

MSB DUYURUSU

 

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı “2018 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında 04 – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır.
2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)’da hazır bulunacaklardır.
3. Seçim Aşaması Faaliyetleri;
a. Yazılı sınav, Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
b. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
c. Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
4. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
5. Askerlik hizmeti devam eden ve askerlik hizmetini tamamlayan adaylar ile ilgili olarak;
 a. Askerlik hizmeti sona eren adaylar için birliklerinden aldıkları terhis belgesinin aslı ve fotokopisi veya askerlik şubesinden alacakları terhis belgesinin onaylı sureti, (Sözleşmeli Er olarak görev yapmakta iken başvuran adaylar sözleşme belgelerini de yanlarında getireceklerdir)
 b. Askerlik hizmeti devam eden adaylar; Birlik Komutanı veya Kurum Amiri tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş kapalı zarf içinde Nitelik Belgesini getireceklerdir.
6. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) “adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
7. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
8. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.
9. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
10. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
12. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek(kumanya) ve su ikramında bulunulacaktır.
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer) : 0 (312) 319 43 67

7 Yorumlar
 1. Emre diyor

  Yeni başvurular nezaman olacak peki

  1. admin diyor

   Başvurular yakında açılır diye tahmin ediyoruz, yeni ilan olduğunda sitemizden takip edebilirsiniz.

 2. ahmet diyor

  komando adaylari ile ilgili sonuclardan bahsediyosunuz ama oyle bi baglanti veya duyuru yok bizmi yanlis bakiyoruz acaba

  1. admin diyor

   Yazı içersinde mevcut, kusura bakmayın kalın harfle belirtmediğim için görememişsiniz buyrun link burda ► https://pertemin.msb.gov.tr/02Sonuc/kkkuzmancagri/Sonuc.aspx

 3. Mehmet diyor

  Jandarma uzman çavuş başvuruları ne zaman açıklanır ve askerlik şartı kalkmıştı. İyi geceler.

  1. admin diyor

   Başvurular yakında başlayacak temmuz ayı gibi bir alım yapılır fakat askerlik tamamen kaldırılmadı kısmi alımlarda askerlik şartını kaldırıyorlar ilanları takip etmeni öneririm.

 4. Oruç tatbak diyor

  18 haziranda Isparta’ya gidecem inşallah ama yanımda herhangi bir belge götürecekmiyim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!