2018 Askerlik Boy Kilo Sınırı Hesaplaması

2 75

Askerlikten muhaf olabilmek için boy kilo sınırı hesaplaması özel tekniklerle yapılmaktadır, şimdi sizlere boy kilo sınırının nasıl hesaplandığını anlatmaya çalışacağız. Ancak özellikle belirtmek isterim ki özel bir nedeniniz yoksa ve yaşınız genç ise askere gitmenin yollarını aramanızı öneririm çünkü en güzel yılınızı askerken geçireceksiniz. Evet biraz sıkıntılar çekeceksiniz fakat en güzel dostlukları, arkadaşlıkları askerdeyken kazanacağınızı da unutmayın lütfen. Bir meclise girdiğinizde veya ortama girdiğinizde çoğumuzun anlattığı ilk şeylerden birisi askerlik anılarıdır, ben askerken diye başlar ve bitmek bilmeyen bir macera anlatılır, neyse fazla uzatmadan boy kilo sınırı hesaplaması nasıl yapılır sizlere gösterelim.

Askerden Muafiyet İçin Boy Kilo Sınırı Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Askerden muaf olabilmek için yani çürük alabilmeniz için özel bir hesaplama bulunmaktadır, örnekleyecek olursak 1.80 boyunda olan bir kişi boy uzunluğunun son iki hanesine yani 80’e “30” eklenir ve çıkan sonuç askerliğe elverişli olabilmek için sahip olunabilecek maksimum kiloyu vermektedir. Yani 80+30 = 110 kilo üst sınırdır !

Boy uzunluğu 1.80 olan bir kişinin kilosu eğer 110 kilogramdan fazla ise muayene esnasında askeri hastaneye sevk edilir ilk önce 1 yıl erteleme alır eğer 1 yıl sonunda kilosu 110 kilogramdan yine fazlaysa bu defa asker adayına çürük raporu verilir yani askerliğe elverişsiz olduğuna dair bir rapor verilmektedir. Eğer yukarda anlattığımız hesaplamayı anlayamayan arkadaşımız varsa yorum bölümünü kullanarak boy ve kilosunu bizlere bildirebilirse elverişli olup olmadığını cevaplarız.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere şimdilik hoşcakalın.


2 Yorumlar
  1. bünyamin diyor

    merhaba boyum 178 kilom 113 erteleme alabilirmiyim

  2. Selçuk diyor

    Öncelikle selamın aleyküm abi ben 172 boy 100 kilodayim sonuç ne olur

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!