2018 Yılı Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar ?

1 67

Son zamanlarda en çok merak edilen soru ve sorulan soru, uzman çavuş maaşları hakkında oldu, google aramaları ve diğer mecralardaki yorumlar da bu tezimizi onaylar niteliktedir. Aslında bu meslek maaşı için yapılabilecek bir meslek değildir bunu içerdeki çoğu arkadaş biliyor sizinde bilginiz olsun. Bizlerde bu sorularınıza yanıt verebilmek adına bu makaleyi hazırladık. Uzman çavuş maaşları batı ve ohal bölgelerine göre değişiklik gösterebilmektedir, bunun haricinde paraşüt brövesi, keskin nişancı brövesi gibi brövelerin sahibi olan uzman çavuşlar bröve parası almaktadırlar. Ayrıca komando bere tazminatı gibi de ek ödenekleri vardır, bunların haricindeyse yeni zamla birlikte maaşlarda bir miktar artış oldu.

Sizler için bu hususu biraz daha açalım, piyade uzman çavuş batıda görev alıyorsa, bir komando uzman çavuştan düşük maaş alır yaklaşık 200 TL oynamaktadır, bu da bere tazminatından dolayı kaynaklanıyor. Paraşüt brövesi olan bir uzman çavuş ise atlama başına ücret ve bröve ücreti almaktadır maaşlarında bu yüzden artış olmaktadır. Ayrıca evli çocuklu olanların maaşları da aile yardımıyla birlikte artış gösterebilir. Yani şunu söyleyebiliriz ki batı maaşı ve ohal bölge maaşı farklıdır ya da sınıf, branş veya bröveye göre maaşlarda artış ve düşüş olabilmektedir. Yurt dışına giden bir uzman çavuş ise dolar üzerinden maaş alır ve Türkiye maaşını ayrı almaktadır net bir rakam vermemiz doğru olmaz çünkü evlilerde farklı, bekarlarda farklı veya branşlarda ve sınıflarda farklılıklar olabiliyor.

Kısaca konumuzu toparlayalım 2018 yılı uzman çavuş maaşları 4.000 TL ile 5.200 TL arasında değişiklik gösterebilir yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz, sorularınızı yorum bölümünü kullanarak sorabilirsiniz.

Bundan bir önceki yazımızda Uzman Çavuş Nasıl Olunur ? konusunu inceledik mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.


1 yorum
  1. Orhan usluy diyor

    Sağ ve sol kolumda il 33 denilen eczanede satılan asit türü bir ilacı kullanarak yanık izleri mevcuttur komple kollarımda her hangibi bir piskolojik sorunum vs yoktur bununla ilgili sol kolumun ön ve yanak kısmında bilek ve dirsek arasında bir dövme mevcuttur bu uzman cuvusluga baş vurmami engelleyecek yada bir sıkıntı çıkarak gibi söz konusu olabir mi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!