2019 Yılı Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar ?

1 76

Mesleğe meraklı olan çoğu adayın merak konusu olan 2019 uzman çavuş maaşları konusunu baştan sona ele alıyoruz, makalemizi lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Türk Silahlı Kuvvetleri profesyonelleşmeye yönelik olarak, son yılların en büyük uzman çavuş alımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ülkemizdeki gençlerimizin kutsal olarak benimsedikleri askerlik görevini yapmak ve ekonomik yönden diğer mesleklere nazaran daha üst seviyede olması uzman çavuş olma hayallerine ışık tutuyor. Jandarma, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılan alımlarla en çok uzman çavuş alımı gerçekleştirilmektedir. Yoğun bir rekabet sürecine giren uzman çavuş adaylarının en çok sormuş oldukları sorulardan bir tanesi ise uzman çavuş maaşları ne kadar?Sorusu olmuştur. Bu alımlardan herhangi birine katılmak isteyen vatandaşlarımızın alacakları maaşları ve kendilerini hangi süreçlerin beklediğini bütün açıklamalarıyla birlikte Uzman Çavuş Maaşları 2019 konulu yazımızda ele alacağız.

Uzman Çavuş Maaşları 2019 Yılında Ne Kadar?

Uzman çavuş olmak isteyen kişilerin sıkça gündeme getirdiği uzman çavuş maaşları ne kadar?sorusunun geniş anlatımını hep birlikte göz atalım. Uzman çavuş olmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından yapılan 2019 Ocak ayı memur maaşlarına yapılan zam ortalamaları kişilerin ne kadar maaş alacaklarını belirledi. Yeni sisteme geçiş döneminde memur maaşlarının yüzde 4 değerlerinde artış göstermesi uzman çavuş olarak görev yapan personellerin eline geçecek en düşük uzman çavuş maaşı 5000 TL olarak belirlenmiştir. Uzman çavuşlar görev yapmış oldukları yerlerde evli ve eşi çalışmıyorsa çocuk sayılarının dikkate alınmasıyla çeşitli ikramiyeler almaktadırlar. Bu durumda maaş artmaktadır. Eşi çalışan uzman çavuş aile yardımı alamaz.

Doğu ve Güneydoğuda Görev Yapan Uzman Çavuşların Maaşı Ne Kadar?

Doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde görev yapan uzman çavuşların maaş ortalamalarında batıdakilere oranla biraz daha artış gösterebilmektedir. Aynı şekilde yaşadıkları zorlu görev başarıları sonucunda da ikramiye gibi maaş eklemeleri yapılarak daha fazla maaş alabilmektedirler. OHAL yada Hudut tazminatı olarak belirlenen maaş eklemeleri sonucunda Doğuda görev yapan askeri birlikler ortalama 2000 ile 2700 TL arasında maaşına ek ücret alabiliyorlar. Bunun yarı sıra Komando birliklerinde görevlerini yerine getiren uzman çavuş personellerinin 6700 TL’ye kadar maaş almaları mümkündür. Yani genel bir ifade ile konumuzu toparlayacak olursak uzman çavuşlar ortalama 5000 ile 6700 TL arasında maaş alabiliyorlar. Doğuda görev yapıyorsa 6700+2700=9.400 TL! Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki verdiğimiz rakamlar net rakamlar değildir ve değişiklik gösterebilir, ortalama olarak bir rakam veriyoruz.

Jandarma Uzman Erbaş Maaşları 2019 Yılında Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri kendi bünyesine almış olduğu askeri birliklerin çoğunu uzman erbaşlardan temin ettiği için gençlerin yaptıkları araştırmalarda uzman erbaş maaşları merak konusu haline gelmektedir. Öncelikle şunu belirtelim jandarma uzman erbaş personelleri kara kuvvetleri, deniz kuvvetleri olmak üzere iki farklı alanlarda görevlerini yapabilmektedirler. Burada doğu tazminatı veya asayiş tazminatları maaşlarına ek olarak ilave edildiği için ortalama 5700 TL’ye kadar ücretler belirlenebiliyor. Görev yapılan yere ve koşullara bağlı olarak uzman erbaş maaşları 2019 yılı istatistiklerine göre maaşları etkileyen en temel nokta asayiş tazminatı olmaktadır. Buda ortalama 1000 TL’yi buluyor.

Uzman Çavuş Adayları Eğitimde Maaş Alıyor Mu ?

Uzman erbaş (uzman onbaşı ve uzman çavuş) eğitimde maaş almaktadır. Göreve başladığı günden itibaren maaş alır. İlk ay 2 maaş birden ödenir.

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


1 yorum
  1. mehmet diyor

    kadro istiyorum bir vatadaş olarak uzman erbaşlar kadrolu olsun 45 yaşında emekli olsun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!