Jandarma Uzman Erbaş Alımlarında Askerlik Şartı Var Mı ? Eğitim Süresi Ne Kadar ?

0 48

Değerli arkadaşlar, internette en çok aranan bilgilerden birisi de Jandarma uzman erbaş alımlarında askerlik şartı var mı ve eğitim ne kadar sürüyor olmuştur. Bu vesileyle sizlere en doğru ve net cevabı verebilmek adına bu makaleyi hazırladık.

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılı faaliyet raporunda bu konuya değinmiştir, yeni yayınlanan faaliyet raporunda verilen bilgiye göre askerlik hizmetini yerine getiren uzman erbaş adaylarının eğitim süreleri 16 hafta, askerlik hizmetini yapmayan adayların ise 20 hafta olarak belirtilmiştir.

Jandarma Uzman Çavuş Eğitimleri Ne Kadar ?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere faaliyet raporunda belirtilen süre askerlik yapanlar için 16 hafta, yapmayanlar için ise 20 hafta olarak belirtilmiştir. Sosyal medya üzerinden veya söylentiler üzerinden hareket etmemenizi öneriyoruz, zira bazı gruplarda ve sayfalarda 6 ay oldu gibi bir söylenti peydah oldu, bu tür bilgilere itibar etmemeniz sizlerin faydasına olacaktır.

2019 Yılı Jandarma Asayiş ve Komando Uzman Erbaş Alımları Ne Zaman Yapılacak ?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde içişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu 2019 yılında jandarma’ya 27 bin 180 personel alımı yapılacağını duyurdu. Fakat alımların ne şekilde veya ne zaman yapılacağını belirtmemişti, geçtiğimiz günlerde Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli ve muvazzaf astsubay alımı, Sahil Güvenlik Komutanlığına ise sözleşmeli astsubay alım ilanı çıkmıştı. Tahmine dayalı olarak 2 ay içersinde yeni bir uzman erbaş alım ilanı yayınlanacaktır diye ümit ediyoruz. Fakat sadece tahmine dayalı bir bilgidir bu, net cevabı ilan yayınlandığında hep birlikte göreceğiz.

2019 Yılı Jandarma Uzman Çavuş Alımlarında Askerlik Şartı Var Mı ?

Faaliyet raporuna göre eğitime alınan personeller askerliğini yapmış veya yapmamış olarak ikiye ayrılıyor, bu da demek oluyor ki 2019 yılında yapılacak olan jandarma uzman erbaş alımlarında askerlik şartı aranmayacak.

2019 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar ?

2019 yılında merak edilen en çok sorulardan bir tanesi de jandarma uzman erbaş maaşları ve eğitimde maaş alabilir miyiz gibi sorular olmuştur. Buraya tıklayarak 2019 yılı uzman erbaş maaşları konumuza göz atabilirsiniz, merak ettiğiniz tüm bilgileri sizler için paylaştık.

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!