Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Kritik Pubg Oyunu Uyarısı !

0 46

Değerli arkadaşlar bir çoğumuza bu haber mantıksız gelebilir, veya bir şey olmaz mantığıyla hareket edebilirsiniz fakat haberimizi ciddiyetle okumanızı öneriyorum. Olay sadece PUBG oyunu değil, aşağıdaki bilgiler tüm sosyal medya için geçerlidir.

Bildiğiniz üzere PUBG mobile milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanan bir oyun, böyle olduğu için ülkemizde de bir hayli oynanmaktadır. Bu sebeple Türk Silahlı Kuvvetleri bu oyunu oynarken dikkatli olunması konusunda personelini uyardı !

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden PUBG Mobile uyarısı!

Son dönemlerin en popüler oyunlarından olan PUBG Mobile üzerinden bildiğiniz üzere, oyundaki diğer kişilerle hem yazılı hemde sesli olarak iletişim kurulabiliyor. Söz konusu bu durum hakkında TSK, askerlere önemli bir uyarıda bulundu.

TSK’nın uyarısına göre teröristlerin, PUBG Mobile üzerinden askerlerden istihbarat elde etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Aktarılan bilgilere göre, teröristlerin PUBG üzerinden askerleri arkadaş olarak da ekleyebildiği de özellikle vurgulanıyor. Hal böyle olunca da TSK, askerleri oyun içi iletişimde daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bildiğiniz üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde er veya erbaşlar herhangi bir istihbarat sızıntısı olmaması adına akıllı telefon kullanmaları tamamen yasak. Bunun yerine Mehmetçik kışlada belirli saatlerde ve koşullarda, basit özelliklere sahip telefonları kullanabiliyor.

Telefonların içerisinde de sadece AskerCell hatlarına yer verilebiliyor. Söz konusu AskerCell hattına ise toplamda yedi adet numara kaydedilebiliyor.

Sosyal Medyayı Kullanırken’de Dikkat Edilmesi Gerekiyor !

Sadece bu oyun değil, facebook, twitter, instagram ve diğer sosyal medya uygulamaları veya sitelerini kullanırken dikkat etmemiz gerekiyor, özellikle konum göndermek veya yer bildirimi yapmak son derece tehlike arz etmektedir. Ayrıca sosyal medyayı kullanırken üniformalı fotoğraf paylaşmamak en doğrusu olacaktır, zira pkk, pyd veya diğer örgütler istihbarat toplamak için sosyal medyayı etkin kullanmaktadır. İstihbarata karşı koymak için üniformalı fotoğraf paylaşmamak, yer bildirimi yapmamak veya profillerinizde askeri personel olduğunuzu bildiren bir emare bulundurmamak doğru olacaktır !

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!