Bakan Soylu Alım Müjdesini Verdi ! Jandarma’ya 27 Bin 180 Personel Alınacak !

1 7

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine bu yıl 27 bin 180 personel alınacağı açıklamasında bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Yılı Emniyet ve Asayiş Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığına bu yıl 27 bin 180 personel alımının planlandığını bildirdi.

Bakan Soylu’nun açıklamaları şu şekilde; Bu güçlü teşkilatı, hem buradaki arkadaşlarımı, hem ülkemiz içinde ve dışında bu üniformayı sırtında taşıyan ve onu temsil eden bütün arkadaşlarıma tekrar tebrik ediyor ve kutluyorum.

Jandarmamızın 2017’de 102 bin 763 olan personel sayısı 2018’de yüzde 22 artırılmıştır. Bu kapsamda 2017’de yüzde 58 olan profesyonelleşme oranı 2018’de yüzde 64’e çıkarılmış oldu.

2019’da 27 bin 180 personel alımı planlanmaktadır. Bu alımlar sayesinde; 2017’de 53 yeni jandarma komando taburu, 2018’de 17 yeni komando taburu, 9 jandarma komando bölüğü, 4 cezaevi koruma taburu, bir ilçe jandarma ve 18 karakol komutanlığı kurulmuştur.

Önemli bir yatırım da Jandarmamızın teknik kapasitesiyle ilgili gerçekleşmiştir. Milli Helikopterimiz ATAK helikopterinden 4 adet aldık.

Geçtiğimiz günlerde bekçi alımı ile ilgili müjdeli haberi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu kez Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı ile ilgili sevindirici haberi paylaştı. Jandarma Genel Komutanlığı’na toplamda 27 bin 180 personel alımı gerçekleştirileceğini belirten Soylu’nun açıklamalarının ardından sürecin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

Peki Jandarma Uzman Erbaş Alımlar Ne Zaman Yapılacak ?

Alımların yapılacağı haberinin ardından, birçok haber sitesi alımlar şubatta yapılacak, martta yapılacak diye haber yapmaya başladı fakat, alımların net tarihini içişleri bakanı net bir şekilde söylemedi. Tahminen şubat ayı son haftası veya mart ayında alımlar yapılmaya başlanacak, tabi bu bir tahmin net tarih vermemiz mümkün değil.

Alımları sitemiz üzerinden veya android uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz, alım olduğunda sizlere bildirim olarak bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıca tüm alımları detaylı bir şekilde inceleyip uzman çavuş alım şartları, asayiş uzman erbaş alım şartları gibi sorularınıza yanıtlar vermeye çalışıyoruz. 2019 yılı jandarma asayiş, jandarma komando ve jandarma lojistik alımlarını takip edebilmek için lütfen aşağıdaki linkten android uygulamamızı indirin teşekkürler.

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


1 yorum
  1. Mustafa diyor

    İlköğretim mezun larini neden almiyolar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!