Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Alımı

1 yorum
4.392
Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı yapılacak, bugün yayınlanan ilanın tüm detaylarını sizler için aşağıda belirttik. Ön başvurular 25 şubatta başlayıp, 13 martta sona erecek, adaylar başvurularını internet üzerinden yapabilecek. Başvuru kılavuzu yayınlandığında yine sizleri bilgilendireceğiz.

Ayrıca yayınlanan bu ilandan sonra, uzman erbaş alım ilanının da yakın bir zamanda yayınlanmasını bekliyoruz, yine aynı şekilde uzman erbaş alımlarını da sitemizden takip edebilirsiniz.

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK ASTSUBAY ALIM ŞARTLARI NELERDİR ?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının erkek/kadın muvazzaf/sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek/kadın     sözleşmeli     astsubay     ihtiyacını     karşılamak     amacıyla      ön      başvurular 25 Şubat – 13 Mart 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri alım yapılacak Muvazzaf/Sözleşmeli branşları, alım şartları ve diğer detaylar; www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma  Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiştir.

BAŞVURU ŞARTLARI ;

 1. Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e- Devlet kapısı  vasıtasıyla  yapılacaktı  İnternet  ortamı  dışında  posta  yoluyla  veya  şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 2. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.
 3. Başvurular, 25 şubat 2019 günü başlayıp, 13 Mart 2019 günü saat 23:59’da sona erecektir.

 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne  e- Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER ; 

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
 2. Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya kayıt tarihi olarak belirlenen 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda
 3. Jandarma Genel Komutanlığı için Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular),

Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön  lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos  2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular),

 1. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
 2. jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ : 

 1. Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 25 Şubat – 13 Mart 2019 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.
 2. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinden ilan edilecektir.
 3. Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan adaylar sorumludur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ ; 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA

TEL: (0312) 464 4836

 


 

İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN

TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y

ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Alımı (1 Yorum)

 1. Şimdi ben askerlik başvurusunu yaptım lise mezunuyum askerden uzman onbaşı olabilirmiyim