2021/3 Sözleşmeli Er Mülakat Duyurusu Yayınlandı !

1 221

2021 Sözleşmeli Er alımlarının üçüncüsü olan Kara, Hava ve Deniz Kuvveleri 2021/3 Sözleşmeli Er Mülakatlarına Çağrılan adaylar ile ilgili duyuru bugün yayınlanmıştır, mülakatlara çağrılan adaylar lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okusun ve sorgulama yapsın !

Sözleşmeli Er Mülakat Soruları Nelerdir ? Mülakatlara Nasıl Çalışmalıyım ?

Sözleşmeli er mülakatlarına çalışabilmeniz ve sorularını içeren bir video hazırladık, videoyu lütfen izleyin ve youtube kanalımıza da abone olmayı unutmayın !

 

Sözleşmeli er Mülakatına Çağrılan Adayların Yapması Gerekenler Nelerdir ?

1. Millî Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 01 – 18 Kasım 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde icra edilecektir.

2. Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen tarih ve saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.

3. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir. (Dalgıç ve Kurbağa Adam tercihi olan adaylar için iki gün sürecektir.)

4. Seçim Aşamaları;
a. Evrak Kabul,
b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),
c. Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve düz koşu (400 metre),
ç. Mülakat,
d. Yüzme Testi (Dalgıç ve Kurbağa Adam tercihi olan adaylar ilave yüzme testine tabi tutulacaktır),
e. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte (başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir) sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

6. Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken;
a. Bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içinde takılı olarak başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri (belgeleri sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak),
b. FYT sınavlarına katılmak için eşofman, şort ve spor ayakkabısı vb. malzemeleri (Mülakata spor kıyafeti ile girilebilecektir),
c. Yüzme testine girecek adaylar mayo/şort, terlik, havlu vb. malzemeleri,
ç. Tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları “Durum Bildirir Tek Hekim Raporu”nu,
d. Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodlarını (Kare Kodlu çıktısını) yanlarında getirecektir. Bu kapsamda;
(1) Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacaktır.
(2) HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacaktır.
(3) HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 18 Kasım 2021 (Dalgıç ve Kurbağa adam tercihi olan adaylar 17 Kasım 2021) tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.

7. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa Adam tercihi olan adaylardan;
a. Tek tercihi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa adam olan adaylardan yüzme testinde başarısız olanların adaylıkları sonlandırılacak,
b. Birden fazla tercih yapan ve tercihleri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa adam olan adaylardan yüzme testinde başarısız olan adayların Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa adam tercihi sonlandırılacak, diğer tercihlerindeki adaylıkları devam ettirilecek,
c. Birden fazla tercih yapan ve tercihleri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa adam olan adaylardan yüzme testine katılmak istemeyenler, istekleri halinde feragat dilekçesi verebilecekler, feragat dilekçesi veren adayların Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa adam tercihi sonlandırılacak, diğer tercihlerindeki adaylıkları devam ettirilecektir.

8. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.

9. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan/evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların temin süreci işlemleri hangi aşamasında olursa olsun iptal edilecektir.

10. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.

11. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

12. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

13. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

14. Başvuru sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız…

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax) : 0 (312) 319 43 67

Duyuruya İlişkin Dosyalar
Sözleşmeli Er Başvuru Kılavuzu (2021-3) indirmek için tıklayınız.

 


 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ !

TELEGRAM GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ !

İNSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ !

TWİTTER HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ !

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ !

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ !

MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ !


1 yorum
  1. İsmail Karaağaç diyor

    Bordo bere komando uzman çavuş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!