Hava Kuvvetleri 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonucunda Kontenjan Dışı Kalanların İşlemleri Hakkında Duyuru Yayınlandı !

0 9

23 Mart 2020 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2019 yılında temini yapılan ve 26 Ekim – 15 Kasım 2019 tarihinde icra edilen seçim aşamalarında başarılı olan ve sağlık işlemleri olumlu sonuçlanan ancak Hava Kuvvetlerinin kontenjan dışında kalan adaylar için bir duyuru yayınlandı, bu duyuruya göre kontenjan dışı kalan sözleşmeli er adayları Kara Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli er olmaya hak kazanmıştır.

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yayınlanan Hava Kuvvetleri Duyurusu Şu Şekilde ;

2019 yılı Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temin faaliyetleri kapsamında; 26 Ekim-15 Kasım 2019 tarihleri arasında icra edilen ikinci seçim aşamalarında başarılı olan ve sağlık raporu işlemleri olumlu sonuçlanan ancak Hava Kuvvetleri Komutanlığı kontenjanı dışında kalan adaylar Kara Kuvvetleri Komutanlığına yerleştirilmeye/kayıt yaptırmaya hak kazanmıştır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına yerleştirilme durumunuzu öğrenmek için tıklayınız…
Yani özetle 2019 yılında hava kuvvetleri alımlarında kontenjan dışı kalan sözleşmeli er adayları Kara Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli er olmaya hak kazandı fakat sadece kontenjan dışında olmanız yeterli değil sağlık işlemlerinizin de olumlu sonuçlanması gerekiyor, adayların yukarıdaki linkten durumlarını sorgulamaları elzemdir sözleşmeli er olmaya hak kazanan arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.
2020 yılı sözleşmeli er alımları ve uzman erbaş alımlarını takip etmek için lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!