Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Çavuşlar Hakkında Tabanca Emri Yayınladı !

0 34

Jandarma Genel Komutanlığı son zamanlarda artan sivildeki silah kazaları,  ayrıca düğün ve açık alanlarda yapılan atışlardan sonra oluşan kazalardan dolayı 2015 ve üstü (2016 – 2017 – 2018 ) nasıplı uzman çavuşlara izne giderken şahsi silahlarını birliğe emanet ederek gitmeleri yönünde emir verdiği haberi alınmıştır.

Sivilde silah kazalarından, düğün v.s. de yapılan atışlardan dolayı oluşan  yaralanma ve ölümler tüm toplumda üzüntü yaratmaktadır.

Fakat burdan oluşan bir durumdan sadece bir statüyü sorumlu tutmak adilce değildir. Uzman çavuşların silahları görev esnasında ve görev dışarısında, görevden dolayı veya kendisini korumak amacıyla Ateşli Silahlar Yönetmeliğince ve 3269 Sayılı Kanun uyarınca tabanca taşımalarına hak verilmiştir.  Kimsenin kanundan yüksek olmadığından dolayı böyle bir emir verilemez.

Eğer uzman çavuşlardan dolayı oluşan bir durum varsa uzman çavuşlara  tabanca kullanımının sosyal, psikolojik ve eğitimsel tabanca eğitimleri  verilerek göreve devam ettirilmeli daha müspet bir durum olur.

Genel Komutanlığın bu verilen emri düzeltmesini bekliyoruz.

Ayrıca ilgili emirde sosyal medya hesapları üzerinden operasyonel faaliyetlerdeyken fotoğraf ve video yayınlanamayacağı emri de verilmiştir, burdan sürekli boy boy fotoğraflarını paylaşan arkadaşlara da ders olur umarız. Zira paylaşanlar hakkında işlem yapılacağı da emrin içersinde mevcut . . .

Lütfen bu haberi tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşın, haberdar olmayan arkadaşların haberdar olabilmesi için . . .

 

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN ![/mavibuton]

[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN ! [/kirmizibuton]

[pembebuton]FACEBOOK HESABIMIZI BEĞENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN ![/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!