Jandarma Uzman Çavuş Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

0 59

Arkadaşlar bize gelen en çok sorulardan birisi de uzman çavuş kayıt işlemleri nelerdir ? ya da nasıl yapılıyor şeklindedir. Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yapabilmeniz için öncelikle bazı şartları taşımanız gerekmektedir, şartlarınız başvuru formundakiyle örtüşüyor ve uyuşuyorsa ikinci aşama olan kayıt aşamasına geçebilirsiniz. Bizlerde bu kayıt aşaması ve kayıt işlemlerini detaylı olarak sizler için inceledik. İlk aşama başvuruyu geçtikten sonra, FKT (Fiziki Kabiliyet Testi), sözlü sınav, yazılı sınav ve ön sağlık muayenesidir. Bütün bu saydığımız aşamaları tamamladıktan sonra heyet raporu almak için yönlendirileceksiniz ve sağlık raporunuzu aldıktan sonra haber beklemeye başlayacaksınız tabi güvenlik soruşturmanız da olumlu gelirse eğitime çağrılacaksınız, eğitimlerden de başarıyla geçebilirseniz Jandarma Uzman Çavuş olmaya hak kazanacaksınız.

Başvuruyu yaparken telefon numaranızın, kimlik bilgilerinizin, adres bilgilerinizin ve aile bilgilerinizin doğru olduğuna lütfen emin olunuz ve iki kez kontrol etmeden başvuru ekranını onaylamayınız. Zira sizlere başvurudan sonra onay SMS’i geleceği için telefon numaranızın doğrulu çok önemli, kesin kayıt yaptırabilmeniz için başvuru esnasında sizlere bir onay sms’i gelmesi gerekiyor, mesaj gelmediyse kesin kayıt yaptıramazsınız.

Kayıt İşlemleri İçin Gereken Belgeler Nelerdir ?

  1. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  2. 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
  3. İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
  4. Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
  5. Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
  6. Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
  7. Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
  8. Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge

Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak yanınızda götürünüz. (Belgeleri delmeyiniz her bir belgeyi şeffaf dosyalara koyarak mavi plastik telli dosyaya yerleştiriniz)

Bu makalemizde Jandarma Uzman Çavuş olmak isteyen adaylar için Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır konusunu ele aldık, bir önceki makalemizdeyse Uzman Çavuşların Kurs’a giderken yanında götürmesi gereken malzemeleri inceledik sizinde incelemenizde fayda var teşekkürler.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!