2018 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadardır ? (Güncel Haliyle)

0 28

Muvazzaf askerlik görevini yerine getirdikten sonra veya getirmeden önce ordumuzda görev yapmak isteyenler için her yıl Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri tarafından ihtiyaca dayalı olarak sözleşmeli er alımları ypmaktadır. Yıl içersinde MSB tarafından birçok sözleşmeli er alım ilanı yayınlanmaktadır, bu ilanları www.askeribilgiler.net olarak  sürekli takip ediyoruz ve siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Sözleşmeli er olabilmek için lise mezunu olmanıza gerek yoktur ilkokul veya ortaokul mezunu olsanız bile sözleşmeli er olabilirsiniz. Tabi eğitimleri ve yapılan sınavları başarıyla tamamlayabilmeniz koşuluyla, hal böyleyken en çok merak edilen sorulardan biriyse sözleşmeli er maaşlarıdır. Bu bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz ki aklınızda maaş problemi olmasın öncelikle vatan müdafaasını düşünün, zira sözleşmeli erlik mesleği sadece maaşı için yapılabilecek bir meslek değildir bunun bilincinde olalım lütfen.

2018 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadardır ?

2018 yılı ile birlikte göreve yeni başlayan bir sözleşmeli er batı görevi için 2.254 TL olarak belirlenmiştir ve görev süresi 1 yılı geçen sözleşmeli erlerinse maaşında artış olmaktadır. Doğuda görev yapan sözleşmeli erler tazminatlarla birlikte batıda görev yapan sözleşmeli erlere nazaran daha fazla maaş almaktadır ve yaklaşık olarak 4.003 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanısıra görev tazminatı, operasyon tazminatı gibi tazminatlarala doğuda görev yapan sözleşmeli erlerin maaşları 8.512 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Sözleşmeli er maaşlarının güncel halini sizlerle paylaştık fakat hata varsa mutlaka yorum bölümünden belirtmenizi istiyoruz, böylelikle güncellemeleri yaparak yeniden yayınlama şansımız olabilir teşekkürler.

Peki Sözleşmeli Er Olma Şartları Nelerdir ?

Değerli arkadaşlar maaşları inceledikten sonra sözleşmeli er olma şartlarını da birlikte inceleyelim fakat her ilanda değişiklik olabileceğini de unutmayalım lütfen. Aşağıda belirttiğimiz şartlarda MSB değişiklik yapabilir ve bundan askeribilgiler.net olarak bizler sorumlu değiliz.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Türk ve erkek olmak,
c) Askerlik görevini tamamlamış olmak
d) En az ilkokul mezunu olmak olarak belirlenmiştir.

Yukarda sözleşmeli er olmanın temel şartlarını sizlerle paylaştık tekrar söylüyorum ki bu şartlar değiştirilebilir o yüzden ilanlar yayınlandığında detaylıca inceleyiniz lütfen.

 

Bu yazımızda sözleşmeli er maaşlarını inceledik, bundan bir önceki makalemizde ise Jandarma Uzman Çavuş Kayıt İşlemleri Nelerdir ? başlıklı makalemizi sizler için hazırlandık incelemenizi öneriyoruz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!