Milli Savunma Bakanı Uzman Erbaşlarla Bir Araya Geldi !

0 20

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar görevdeki ve emekli uzman erbaşlarla bir araya gelerek Bakanlıkta toplantı gerçekleştirdi.

Kendilerini temsil eden dernekler ile Milli Savunma Bakanlığı arasında ilk defa bu kadar kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildiğini belirten uzman erbaşlar, tüm taleplerini anlatma fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Bu toplantı uzman erbaş camiası için bir hayli önem arz etmektedir, zira bu toplantıyla birlikte uzman erbaşların çektiği sıkıntılar, özlük haklarındaki sıkıntılar tek tek dile getirildi. Toplantı sonucunda neler olacak ya da ne gibi değişiklikler yapılacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Peki uzman erbaşların istekleri neler buna değinelim birlikte isterseniz ;

Uzman erbaşların başlıca sorunu sözleşmeli olmak, yani vatan savunmasının sözleşmeyle olmayacağını savunuyorlar, bu vesileyle kadronun gelmesi gerekmektedir. Ayrıca 3269 sayılı uzman erbaş kanununun baştan aşağıya köklü bir şekilde değiştirilmesi gerekmektedir zira toplama bir kanunla nereye kadar gidilecek bizlerde merak konusu olmuş durumda.

Özlük haklarının iyileştirilmesi gerekiyor çünkü özlük hakları iyi olmayan bir çalışma ortamında çalışabilmek ne kadar verimli olacaktır ya da sürekli baskılar ve atılma korkusu yüzünden çeşitli hastalıklara kapılmak nasıl önlenecek bunu da merak ediyoruz.

Bizlerin umudu bu toplantıdan sonra bir çok şeyin değişmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi ve kanayan yara sözleşmeliliğin sona erdirilmesidir. Umuyoruz ki güzel değişiklikler olacak ve uzman erbaşlar özlük haklarının daha da iyi olacağı günleri görecek.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!