Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 İkinci Dönem Uzman Erbaş Alımları Başladı !

0 38

Değerli arkadaşlar bugün itibariyle Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2019 yılı ikinci dönem uzman erbaş alım ilanı yayınlandı, alım ilanı ve başvuru kılavuzuna göre başvuru şartları nelerdir ve nasıl başvuru yapabilirsiniz tüm hepsini sizler için hazırladık lütfen başvuru kılavuzunu okumadan başvuru yapmayınız.

Yayımlanan duyuruya göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek kapsamında uzman erbaş alımı yapılacak.

SAHİL GÜVENLİK UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı duyurusunda yer alan detaylara göre uzman erbaş alımı başvuruları 13 Mayıs 2019 tarihinde başladı ve 23 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek.

UZMAN ERBAŞ ALIMI KADRO DAĞILIMI NELERDİR ?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı kapsamında istihdam edilecekleri ise; “muhafız, şoför, sıhhiye ve kurbağa adam” olarak bildirdi.

UZMAN ERBAŞ ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel ve özel başvuru şartlarını ise şöyle açıkladı;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Erkek olmak.

3- En az lise mezunu olmak.

4- Yaş şartı olarak 2019 yılı Ocak ayının 1’i itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir)

5- Askerlik hizmetini tamamlamış ve yapıyor olmak.

6- AskerLik görevini yapan adayların başvuru tarihinin ilk günü itibariyle (13 Mayıs 2019) terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak.(13 Mayıs 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),

7- Askerlik görevine devam ederken başvuru yapacakların askerlik görevini yapmakta olduğu birlik tarafından “uzman erbaş yönetmeliği” kapsamında hazırlanan “uzman erbaş olacaklar için nitelik belgesi” olumlu olmak.

8- Sözleşmeli erbaş ve erlerin başvuru tarihleri içerisinde en az 3 yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

9- Askeri okullardan herhangi bir sebepte dolayı ilişiği kesilmemiş olmak.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları 13 Mayıs 2019 tarihinde başlayacak ve 23 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek.

Başvuru yapmak isteyenler ise -e-devlet aracılığıyla; “https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu” web sitesi üzerinden yapmak zorundalar.

Tekrar hatırlatmamızda fayda var, lütfen başvuru kılavuzunu okumadan sahil güvenlik komutanlığı uzman erbaş alımlarına başvuru yapmayınız teşekkürler.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!