Polis Akademisi Tarafından 27. Dönem POMEM 8 bin Polis Alımı Açıklandı ! Alım Şartları Nelerdir ?

0 28

Polis Akademisi tarafından son dakika polis alım duyurusu geldi, duyurunun detayları, alım şartları, alımla alakalı bilgiler ve kaç kişinin alınacağına dair bilgiler paylaşıldı. Yalnız alımla alakalı genel şartlar ve diğer hususların ilerki tarihte açıklanacağı da yayınlanan duyuruda bildirilmiştir.

1200 KADIN POLİS ALIMI;

pa.edu.tr resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre lisans mezunları arasından 960 kadın aday, 5440 kişi ise erkek aday olarak alınacak. Önlisans mezunu adaylar arasından 240 kadın aday, 1360 kişi erkek aday olarak alınacak. Toplamda 1200 kadın aday istihdam edilecek. Başvuru şartları da henüz belli olmadı. Daha önceki başvuru ilan kılavuzlarına göre adaylardan istenilecek başvuru şartları ise şu şekilde olacak.

 

POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 

Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde 27. Dönem POMEM alımı başvuru şartları ve sınav takviminin açıklanacağı ifade edildi. İşin olsa ekibi olarak daha önceki alımlardan yola çıkarak bazı başvuru şartlarını adayları dikkatine sunmak istiyoruz. Başvurularda KPSS şartı ve fiziki şartarı şu şekilde olacaktır.

 

Yaş şartı nedir? Adyaların 30 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

KPSS şartı nedir? Lisans ve önlisans mezunu eğitim şartı aranacaktır. KPSS P3 puan türünden 50 ve üzeri puan şartı aranacaktır.

Fiziki şartlar nedir? Erkek adayların 167 cm, kadına dayların ise 162 cm’den uzun boylu olmaları gerekli olacaktır.

Sağlık şartları nedir? Emniyet hizmetleri sağlık yönetmeliği şartlarına uyumlu olmak gerekli olacaktır.

Polis Akademisi Başkanlığından adaylara yapılan duyurusu;

Önemli Duyuru ► Polis alımlarına başvuracak adaylar için hazırlanmış olan online mülakat uygulamamızı indirerek, polis alımları mülakatlarına hazırlanabilirsiniz, online test ortamında polislik mülakat sorularını ekledik ve yenileri de eklenecektir ! Aşağıdaki linklerden online mülakat uygulamamızı indirebilirsiniz !


 

MÜLAKAT BİLGİLERİNİ, ALIMLARI VE DAHA FAZLASINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN !

 

DEĞERLİ MSÜ ADAYLARI, POLİS ADAYLARI, SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARI, UZMAN ERBAŞ ADAYLARI VE ASTSUBAY ADAYLARI MÜLAKAT TÜYOLARI VE ONLİNE MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİREREK MÜLAKATLARDA NELER YAPIP YAPMAYACAĞINIZI ÖĞRENEBİLİR AYNI ZAMANDA ONLİNE TEST ORTAMINDA MÜLAKATLARA HAZIRLIK YAPABİLİRSİNİZ, ONLİNE ASKERİ MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONU KULLANABİLİRSİNİZ !

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!