MSB Hulusi Akar’dan Uzman Çavuşlarla İlgili 2 Önemli Soruya Cevap !

0 54

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MHP İstanbul milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in uzman çavuşların emeklilik ve zati tabanca hakkıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

MHP İstanbul Milletvekili yani uzman çavuşların meclisteki babası İzzet Ulvi Yönter tarafından uzman çavuşların 6000 sayılı Kanundan kaynaklanan mağduriyeti ile zati tabanca haklarına, MSB Hulusi Akar’ın cevaplaması istemiyle bir soru önergesi sundu.

 

Milli Savunma Bakanı Tarafından Önergeye Ne Cevap Verildi ?

 

Milli Savunma Bakanı Akar tarafından da bu soru önergesine cevap verildi, Akar, 45 yaş düzenlemesi nedeniyle sivil memur statüsünden emekli edilen uzman erbaşların emekli aylıklarının, doğrudan uzman erbaş olarak emekli olanların emekli aylıklarına eşitlenmesi için mevzuat çalışması yapıldığını belirtti. Bakan Akar, uzman erbaşlara zati tabanca verilmesine yönelik mevzuat çalışmalarına ise devam edildiğini ifade etti.

 

Şunu da biliyoruz ki daha önce de defalarca uzman çavuşlar hakkında soru önergeleri verildi, soru önergesinden ziyade uzman çavuşlar özlük haklarının biran önce iyileştirilmesini istiyor, kadronun gelmesini, orduevlerine rahatça girebilmeyi istiyor bu da özlük haklarının iyileştirilmesiyle mümkün olacaktır diye düşünüyoruz. Aslında uzman çavuşların istedikleri aman aman çok yükseklerde olabilmek değil sadece özlük haklarının iyileştirilmesini istiyorlar. Güneydoğu, sınır ötesi, batı birlikleri, eğitim birlikleri gibi ülkenin her yerinde görev yapan uzman çavuşlar özlük haklarının iyileştirilmesini hakediyor umuyoruz ki bundan sonraki süreçte uzman çavuş camiası adına müjdeli haber gelir ve özlük hakları iyileştirilir.

 

 


 

AYRICA SİZLERDEN BİR RİCAMIZ OLACAK LÜTFEN SONUNA KADAR OKUDUYSANIZ BURAYA TIKLAYARAK İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN !

 

DEĞERLİ MSÜ ADAYLARI, SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARI, UZMAN ERBAŞ ADAYLARI VE ASTSUBAY ADAYLARI MÜLAKAT TÜYOLARI VE ONLİNE MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİREREK MÜLAKATLARDA NELER YAPIP YAPMAYACAĞINIZI ÖĞRENEBİLİR AYNI ZAMANDA ONLİNE TEST ORTAMINDA MÜLAKATLARA HAZIRLIK YAPABİLİRSİNİZ, ONLİNE ASKERİ MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONU KULLANABİLİRSİNİZ !

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!