Sözleşmeli Er Mülakatına Giderken Götürülecek Evraklar Nelerdir ?

0 379

2020 yılı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları sözleşmeli er alım faaliyetine ilişkin mülakatlara giderken götüreceğiniz evrak listesi ve mülakatlarda neler yapılacağına dair listeyi sizlerle paylaşıyoruz aklınıza takılan her türlü soruyu yorum bölümünden iletebilirsiniz veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizlere iletebilirsiniz.

  

2020 Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Temini Götürülecek Evraklar ve Yapılacaklar Listesi ;

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 15 Eylül-26 Ekim 2020 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacaktır.
2. Seçim aşamasına planlanan adaylar gruplar halinde sınavlara çağrılacaktır;

 

    a. Birinci grup adaylar; 15-21 Eylül 2020 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir. (Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması  Açısından adayların belirtilen saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.)
      b. Diğer adayların çağrı ilanları ileri bir tarihte yapılacak olup, sınav tarihleri sorgulama sayfasında ayrıca belirtilecektir.
3. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir.
4. Seçim Aşamaları;

 

    a. Evrak Kabul,
    b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),
    c. Fiziki Yeterlilik Testi (Şınav, mekik ve 400 metre düz koşu branşlarında yapılacaktır),
    ç. Mülakat,
    d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

 

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte (başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir) sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.
6. Sınavlara gelirken;

 

    a. Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte fotokopilerini (seçim aşamalarında başarısız olan adayların belgeleri adayın kendisine      iade     edilecektir),
      b. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) ile tek hekimden (aile hekimi, kurum         hekimi vb.) alacakları “Durum Bildirir Tek Hekim Raporu”nu,
      c. Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodunu (pembe kapaklı dosya üzerine yazılı olarak) yanlarında getireceklerdir. Bu kapsamda;
        (1) Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,
      (2) HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi         sonrasında sınava alınacak,
      (3) HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 26         Ekim 2020 tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.

 

7. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.
8. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan/evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların temin süreci işlemleri hangi aşamasında olursa olsun iptal edilecektir.

 

9. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.

 

10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

 

11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

 

12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

 

13. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

 

14. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız

 

Aday Bilgi Formu (9-1 9-2 arkalı önlü olarak tek sayfaya çıkarılacaktır.)
Muvafakatname
Dilekçe (Terhis olmuş adaylar içindir)
Yukarıdaki dilekçe örneklerini buraya tıklayarak indirebilir ve doldurabilirsiniz !
  


AYRICA SİZLERDEN BİR RİCAMIZ OLACAK LÜTFEN SONUNA KADAR OKUDUYSANIZ BURAYA TIKLAYARAK İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN !

 

DEĞERLİ MSÜ ADAYLARI, SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARI, UZMAN ERBAŞ ADAYLARI VE ASTSUBAY ADAYLARI MÜLAKAT TÜYOLARI VE ONLİNE MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİREREK MÜLAKATLARDA NELER YAPIP YAPMAYACAĞINIZI ÖĞRENEBİLİR AYNI ZAMANDA ONLİNE TEST ORTAMINDA MÜLAKATLARA HAZIRLIK YAPABİLİRSİNİZ, ONLİNE ASKERİ MÜLAKAT UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONU KULLANABİLİRSİNİZ !

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!