Uzman Erbaş Nedir ? Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı İle Farkı Var Mıdır ?

0 68

Değerli arkadaşlar bu makalemizde sizlere Uzman Erbaşın ne demek olduğunu anlatmaya çalışacağız, zira sosyal medyada ve yorumlarda Uzman Erbaş ne demek bunun anlamını bilmeyen arkadaşlarımız maalesef ki mevcut. Uzman erbaş alımlarında özellikle uzman çavuş ve uzman onbaşı ile uzman erbaşın farklı olduğunu zannedenler olduğu için çoğu aday ikilemde kalmaktadır. Bu yüzden bu makaleyi hazırladık ve aklınızdaki soru işaretini kaldırmayı hedefledik lütfen dikkatle okuyunuz !

Uzman Erbaş Ne Anlama Geliyor ?

Bildiğiniz üzere uzman çavuş ve uzman onbaşılar 3269 sayılı uzman erbaş kanununa tabidir, yani aslında uzman erbaş, uzman onbaşı ve uzman çavuş farklı şeyler değil. Uzman erbaş bir statü, uzman çavuş ve uzman onbaşı rütbeleri de bu statünün birer ferdidir. Öncelikle bunu iyi kavramanız gerekiyor bazı haber sitelerinde uzman erbaşın ve uzman çavuşun farklı olduğu lanse ediliyor bu da kafa karışıklığına sebep oluyor lütfen yazımızı dikkate alınız çünkü uzman erbaş demek bir statü demektir, uzman çavuş ve uzman onbaşılar ise bu statüye bağlı rütbelerdir.

 

 

Uzman Erbaş Alımları Ne Zaman Yapılıyor ?

En çok sorulan sorulardan biri de uzman erbaş alımlarının ne zaman yapıldığı ve alımların ne zaman yapılacağıdır. Bizler sürekli Jandarma, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına yapılan alımları takip etmekteyiz. Alımlarda yayınlanan başvuru kılavuzlarını detaylıca inceliyor ve siz değerli ziyaretçilerimize sunuyoruz. Alımların ne zaman yapılacağı hususunda önceden bilgimiz olmadığı için tahmini bir süre verememekteyiz, sizlerin yapması gereken sitemizi ve aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı takibe almanız lütfen site bildirimlerini açın zira alımlarda bildirim gönderiyoruz. Tabi alımlar takvime göre yapılırsa ve daha önceden bir alımın yapılacağını haber alabilirsek bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız. 2019 yılındaki Jandarma uzman erbaş alımlarını, kara kuvvetleri, hava kuvvetleri ve deniz kuvvetleri alımlarının tamamını sitemizden takip edebilirsiniz.

Uzman Erbaş Alımlarını Nereden Takip Edebilirim ?

Uzman erbaş alımlarının tamamını askeribilgiler.net olarak titizlikle takip etmekte ve sizlerle paylaşmaktayız, yazımızın en altında bulunan uzman çavuş android uygulamasını indirirseniz alımlardan anında haberdar olabilirsiniz çünkü alımları ve alımla ilgili tüm bilgileri uygulama üzerinden de sizlerle paylaşıyoruz. Yani alımları takip etmeniz için sosyal medya hesaplarımızı, android uygulamamızı ve web sitemizi takip etmeniz yeterlidir.

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!