Sarsılmaz Sar 9 Özellikleri Nelerdir ?

1 3.285

Sarsılmaz SAR 9

Sarsılmazın merakla beklenen yeni polimer tabancası tabancalar arasında en iyisini üretmek felsefesi amacı ile oluşturulmuştur. İğne ateşlemeli, hafif, yeni nesil polimer gövdeli bir hizmet tabancası olmaktadır. Ağırlığı sadece 780 gram olurken sırt ve el kabzesi 3 ebatta farklılık gösteren özelliğe sahip olmaktadır. Savunma sanayi başkanlığı güvenlik güçlerinin silah ve mühimmat desteğini yerli üretimlerle sağlamayı sürdürmektedir. Başkanlık tarafından 100 günlük program içerisinde  bulunan en az 18 bin adet özgün yerli tabanca METE’ nin teslim edilmesi projesinde SAR -9 ile hedeflenen sayının üzerine çıkılmıştır. İkinci 100 günlük süre zarfında 29 binden fazla tabanca güvenlik güçlerine teslim edilmiştir.

Sar-9 Ürünün Öne Çıkan Özellikler

Özgün yerli tabancalar arasında yer alan SAR-9 başta silahlı kuvvetleri olmak üzere Jandarma ve emniyet genel müdürlüğünde ki kullanımı yaygınlaşmaktadır. Her iki tabanca da yüksek sıcaklık testleri zorlu çevresel koşul testleri ve düşük sıcaklık testlerini başarıyla tamamlamıştır. Güvenlik birimlerinde  hafif ve etkin bir silaha sahip olunması hedefi ile  üretilen Türk yerli tabanca 9 mm ve  18 mermi kapasiteli olmak üzere toplam üç şarjör ile teslim edilmektedir. Tabancalara optik nişangah takılabilirken 30 bin atım ömrü uzun süre güvenlik güçlerine hizmet edebilmektedir. Silah 750 gram ağırlığı ile de ergonomik bir kullanım sağlamaktadır.

Sar -9 Temel Özellikleri

 • Bu tabanca güvenilir hizmet sunulması için tasarlanmış olup Türk yapımı bir forvet ateşli yarı otomatik tabancalar arasında yer almaktadır.
 • Vurucu ateşli tabancaların HK P30 / VP serisine gevşek bir halde dayanmaktadır.
 • Bir polimer çerçevesine ve yüksek kaliteli bir çelik sürgüye ait olan SAR-9 polimer gövde ile inanılmaz derecede ergonomik aksesuar rayı ile standart olarak gelmektedir.

Sar-9 Ürünün Açıklaması

Polimer çerçeve tabancayı hafif tutar ve yandaki yanı sıra arkada bulunan desenler lazerle işlenmektedir. En sevilen polimer çerçeveli ateşli silah haline bu sayede gelebilmektedir.

Sar-9 Nitelik Özellikleri

 • Kalibre 9×19
 • Çalışma mekanizması SA
 • Kapasite 15+1
 • Namlu boyu 4.4 – 113 mm
 • Toplam boy 7.5 – 193 mm
 • Toplam yükseklik 5.5 -140 mm
 • Toplam genişlik 1.4 – 37 mm
 • Ağırlık 27.8 oz – 790 gr

Sar-9 FOTOĞRAFLARI


1 yorum
 1. Mesut diyor

  En iyi poligon taktik silahlardan biri çok kullanışlı sağlam çok basit sökülüp takılır nişan alma tekniklerini doğru uygularsanız vurmasanız imkansız gibi bi şey hemen hemen 2 senedir kullanıyorum tuncelide… bu arada ben metalik grisini almıştım görünüşü fotolardan daha iyi bence en iyi renkte o zaten …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!