KORAL Mobil Elektronik Harp Sistemi Özellikleri Nelerdir ?

0 53

Koral Mobil Elektronik Harp Sistemi

Toplumumuzda yerli üretimler içerisinde yer alan yanı sıra  Aselsan tarafından imal edilen ve çok  fazla testlerden geçen Koral mobil elektronik harp sistemi savunma sistemlerinde önemli bir zafiyet oluşturacak yetenekte bulunulduğu belirtiliyor. Koral harp sistemi askeri araçlara işlenmiş olan ve geniş bir frekans bandında çalışan elektronik yardım sistemi elektronik Taarruz sisteminden oluşmaktadır. Elektronik harp sistemi askeri araçlara işlenen ve geniş bir frekans bandında çalışan elektronik destek sistemi ile elektronik taarruz sistemi ile oluşmaktadır. Koral sistemi radar yayınları için tespit, teşhis ve yon bulma fonksiyonları da oldukça geniş olmaktadır.

Koral Mobil Elektronik Harp Sistemi Öne Çıkan Özellikleri

Koral sistemi hedef ülkelerin hava savunma sistemlerinde önemli bir zafiyet oluşturacak özelliklerde olmaktadır. Koral mobil elektronik harp sistemi adına bu döneme kadar devam ettirilen yoğun çalışan sistem doğrulama ve sistem test süreci ile sistem test sürecinin son evresinde gerçekleşen modern ve karmaşık yapıdaki radar sistemlerine işlenen elektronik taarruz denemelerinden alınan olumlu sonuçlar sisteme olan güveni arttırmaktadır. Askeri araçlarda sisteme uygulanan ve ilerleyen evrelerin savunma mekanizması olarak değerlendirilen çalışan elektronik taramalı birimler ile aynı anda çoklu hedefe karşı etkin olarak elektronik taarruz uygulanabilmektedir. Aktif elektronik taramalı birimler konusunda projede edinilen teknolojik birikim diğer birçok radar ve harp sistemleri ile de kullanılabilmektedir. Dünyada sadece sayılı ülkelerde bulunan Koral sistem ülkemizde de yer almaktadır.

Koral Mobil Elektronik Harp Sistemi Temel Özellikleri

  • ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen Koral mobil elektronik sistem hava kuvvetleri komutanlığına teslim edilmiştir.
  • Radarların karıştırılıp aldatılmasını ve iş yapamaz hale getirilmesini sağlayan sistem bu özellikleri ile hedef ülkelerde önemli bir etken halini almaktadır.
  • Sınır hattında gece gündüz uçuş yapan Rus uçakları Türkiye sınırına yaklaştıkları anda Koral’ın güçlü sinyalleri ile karşılaşmaktadır.

Koral Mobil Elektronik Harp Sistemi Ürünün Açıklaması

Koral aynı anda düşmana ait füze uçak helikopteri radardan çıkarıp kör etmektedir. Bu sayede hedeften saptırmaktadır.

Koral Mobil Elektronik Harp Sistemi Nitelik Özellikleri

  • Uçak, tank helikopteri aynı anda köreltebilmektedir.
  • Füzeleri havada imha etmektedir.
  • Yön değiştirme ve farklı hedeflerde patlatma özelliği
  • Savaş uçaklarının yön bulma yeteneğini ortadan kaldırmaktadır.

Koral Mobil Elektronik Harp Sistemi FOTOĞRAFLARI

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!