Yeni Askerlik Sisteminin Detayları Belli Oldu ! Bedelli Kalıcı Hale Getirilecek !

yorumsuz
4.752
Yeni Askerlik Sisteminin Detayları Belli Oldu ! Bedelli Kalıcı Hale Getirilecek !

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni askerlik sisteminin getirileceği açıklanmıştı, bugünkü mitingde detaylara yer veren cumhurbaşkanı yeni askerlik sistemine dair bütün detayları açıkladı.

Buna Göre Yedek Subaylık Devam Ediyor, Yedek Astsubaylık Geliyor !

Yeni Askerlik Sisteminin Detayları Belli Oldu ! Bedelli Kalıcı Hale Getirilecek ! 1 – s 58bd55ee9a525918d8ee1bee8de72a45431719421

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün, Balıkesir mitinginde düzenlemenin detaylarını paylaştı.

Yeni askerlik sisteminde yedek subaylık devam ediyor, ayrıca yedek astsubaylığın geleceğini şu sözlerle açıkladı ;

Yeni sistemde lisans ve lisans üstü için ordumuzun ihtiyacına göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek subaylık devam ediyor. İki yıllık meslek yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. Yedek subaylık ve yedek astsubaylık görevlerini yerine getirenlere iki aylık eğitimleri döneminde harçlık verilecek. 10 aylık kıta görevlerinde ise maaş ödenecek.

Lise ve Altı Mezunlar İçinse 6+6 Ay Askerlik Sistemi Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, lise ve altı mezunları içinse 6+6 ay askerlik modelinin geleceğini açıkladı ;

Bir aylık eğitimini tamamlayıp 5 aylık kıta hizmetini bitirerek ilk 6 ayı tamamlayanlar isterlerse terhis olabilecekler. Şayet askerliğe devam etmeyi tercih ederlerse 6 ay süreyle maaşlı olarak görev yapacaklar.

Yeni Sistemde Bedelli Askerliğe Herkes Başvurabilecek

Yeni Askerlik Sisteminin Detayları Belli Oldu ! Bedelli Kalıcı Hale Getirilecek ! 2 – s 3dc7978f152983ee618d8df1723bfe2dfa6059491

Bedelli askerliğin, ordunun ihtiyacına göre kalıcı hale getirildiğini ifade eden Erdoğan, “İkide bir çıkacak mı çıkmayacak mı böyle bir şey olmayacak. Eğitim durumuna bağlı olmaksızın, isteyen herkes bedelli askerliğe başvurabilecek. Bedelli askerlikten yararlanmaya hak kazananlar 1 aylık temel askerlik eğitimlerinin ardından terhis edilecekler.” ifadelerini kullandı.

İlk Etapta Her Yıl 145 Bin Kişi Bedelli Askerlik Yapabilecek, Bedelli Askerlik Ücretiyse Sabit Bir Formüle Göre Hesaplanacak !

Cumhurbaşkanı, kalıcı hale getirilecek olan bedelli askerlikle ilgili olarak, ilk yıl 145 bin kişinin bedelli askerlikten faydalanabileceğini ve ücretin de sabit bir formüle göre hesaplanacağı bir düzenlemenin üzerinde çalışıldığını detayını paylaştı ve şu ifadeleri kullandı ;

Bedelli askerlik ücreti de sabit bir formüle göre hesaplanacak. Kurumlarımızın yaptıkları hesaplamalar, bedelli askerlikten gelen kaynağın eğitim dönemleri dışında tamamı maaşlı hale gelen diğer görevlilerin maliyetlerini ziyadesiyle karşılayacağını gösteriyor. Böylece gençlerimiz için askerlik görevi bir yük olmaktan çıkıyor.

 


İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN

TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y

ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın