2018 Jandarma Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Başlayacak ?

1 22

Merhaba değerli arkadaşlar uzun zamandır birçoğumuzda merak konusu olan, Jandarma Uzman Çavuş alımları gerek instagram üzerinden, gerekse sitemiz üzerinden gelen yorumlarla bizlere sorulmaktadır. Yeni çıkan haberler doğrultusunda Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılında yükümlü erbaş ve er alımlarını tamamen bitirecek, yani artık Jandarma Genel Komutanlığı tam teşkilat profesyonelleşme yolunda ilerlemektedir.

Hal böyleyken 2018 yılı ve 2019 yılında birçok Jandarma Uzman Çavuş alımı yapılması beklenmektedir, yakında yayınlanacak olan ilanları sitemiz üzerinden ve Android uygulamamız üzerinden takip edebileceksiniz. Alımların ne zaman yapılacağı hususundaysa tahminlerimize göre 2 veya 3 hafta içersinde Jandarma Genel Komutanlığı bir ilana çıkabilir düşüncesindeyiz.

Peki Jandarma Uzman Çavuş Alımları Lise Mezunu Mu Olacak ?

Maalesef buna cevap vermemiz şu durumda imkansız, zira ilan yayınlanmadan alımların lise mezunu mu yoksa ortaokul mezunlarından da yapılacağını bilmemiz mümkün değil. Şu kadarını söylemeliyiz ki alım çok olacağı için ortaokul mezunlarının da alımları takip etmesini öneriyoruz.

Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi ?

Genelde bu soru karşımıza çıkıyor, bundan bir önceki yazımızda dövmeyle ilgili bir yazı hazırladık buraya tıklayarak dövme ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar uzman çavuş ve uzman onbaşı ilanlarını sitemizden an be an takip edebileceğiniz gibi, uzman çavuş ve uzman onbaşı mesleğiyle ilgili birçok sorunuza yanıtları sitemizde bulabilirsiniz. Örneğin uzman çavuş nasıl olabilirim ya da uzman çavuşluk mesleğiyle ilgili sıkça sorulan sorular nelerdir gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışıyoruz. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarınızı yorum bölümünden bizlere ileterek sorabilirsiniz, editörlerimiz en kısa zamanda sizlere cevap verecektir.

Şunu unutmayın ki askerlik mesleği ülkemizin en kutsal mesleklerinden biridir, bu kutsal mesleğin zorlukları olsa da azim ve hırsla yapılabilecek olan meslektir. Sırf merak için veya para için yapılabilecek meslek değildir, bunu bilmenizde fayda var. Zira para için kendi canını feda edebilecek olan pek kimseyi tanımıyorum, sizler bu mesleğe adım attığınızdan itibaren canınız pahasına vatanı korumak için çabalayacaksınız. Medya ve diğer platformlarda uzman çavuşluk mesleğiyle ilgili ileri geri konuşan zihniyetlerin bu meslek hakkında çok az şey bildiği aşikar. Umarım sizler de bu kutsal mesleği yapmaktan gurur duyanlardan olur ve eğitimlerinizi başarıyla tamamladıktan sonra kıt’a da görevinize başlarsınız. Allah yar ve yardımcınız olsun kahramanlar . . .

 


1 yorum
  1. Necde akdeniz diyor

    İki yıl hapis cezası aldım uzman çavuş olabilirmiyim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!