2018 Yılı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Uzman Çavuş Başvuru Sonuçları Açıklandı !

7 yorum
5.322
2018 Yılı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Uzman Çavuş Başvuru Sonuçları Açıklandı !

Son başvuru tarihi 26 Ekim 2018 olan Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Uzman Çavuş alımının başvuru sonuçları bugün itibariyle açıklandı. Alımlara başvuran adayların merakla beklediği sonuçlar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bugün açıklandı yalnız bu sonuçlar sınav aşamalarına çağrı yani sınav tarihlerinin açıklandığı sonuçlardır.

AYRICA LÜTFEN BURAYA TIKLAYARAK İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ! 

BU TÜR HABERLERDEN BİLDİRİM ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ ALIM, SONUÇ VE GÜNCEL DUYURULARI BİLDİRİM OLARAK GÖNDERİYORUZ !

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı’nın Duyurusu !

1.    Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları “2018 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında 19 Kasım – 12 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday başvuruları değerlendirilmiştir. (26 ve 27 Kasım 2018 tarihlerinde sınav planlanmamıştır.)

2.    Başvuruda bulunan adaylardan Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3.    Seçim Aşaması Faaliyetleri;
a.    Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (Şınav, Mekik ve 1500m koşu), Mülakat, Uygulama Sınavları, Yüzme Sınavları (Sadece Mayın Harbi Dalgıcı tercihi olan adaylar için)  ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
b.    Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
c.    Mayın Harbi Dalgıcı tercihi olan adayların yüzme testi Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.
ç.    Adaylar, uygulama sınavı olan her tercih için ayrı sınava gireceklerdir.
d.    Seçim aşaması faaliyetleri 1-2 gün sürebilecektir.
e.    Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

4.    Adayların sınavlara gelirken, Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile beraber e-devlet şifrelerini de getirmeleri gerekmektedir.

5.    Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) alınan olumlu sağlık raporu ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

6.    Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asıllarını teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

7.    Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir.

8.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

9.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.


10. 
   Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

11.    MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında sınavlar süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

12.    Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

13.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız 

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız. 

İlave sorularla ilgili irtibat numarası     : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer)                : 0 (312) 319 43 67

 

Peki Sonuçları Nasıl Sorgulayabilirim ?

Öncelikle sonuçları sorgulayabilmek için BURAYA TIKLAYIN ! 

Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, TC kimlik numaranızı ve onay kodunu girerek sorgulamanızı yapabilirsiniz.

2018 Yılı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Uzman Çavuş Başvuru Sonuçları Açıklandı ! 1 – sonuç

Bir başka makalemizde “2018 Yılı Jandarma Lojistik Uzman Erbaş Alımları “ konusunu inceledik dilerseniz buraya tıklayarak jandarma lojistik uzman erbaş alımları ile ilgili makalemize erişebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2018 Yılı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Uzman Çavuş Başvuru Sonuçları Açıklandı ! (7 Yorum)

  1. Slm komutanim Bende jandarmaya basvurmak istiyorum ama joistik aliyo meslek belgem yok jandarma tekrar alim yapacakmi mesleksiz yardimlarinizi bekliyorum bircok kisi bunu soruyor

  2. Hava ve deniz kuvvetleri mulakatina giderken sakalim uzun sakali kisaltip gitsem olur mu yoksa sakali komple usturaya mi vurmam lazim acil cevap verir mısınız ?

    • Değerli kardeşim Askeri mülakatlara gittiğini unutma zira orası disiplin ister sen o şekilde gidersen mülakatlardaki ciddiyetini düşüreceğini unutma. Temizce saç ve sakal traşını ol öyle git senin için avantajdır bu.