2019 Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı İkinci Grup Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı !

4 7

Bildiğiniz üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı alımında ikinci grup ön başvuru sonuçları bugün açıklanacaktı ve Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı kara kuvvetleri alımının ikinci grup ön başvuru sonuçlarını bugün itibariyle açıkladı, buna göre sınavlar 13 Mart’ta başlayacak ve ilerleyen tarihlerde de devam edecek. Aşağıda MSB’nin yayınladığı duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz, başvuru sonucunuzu öğrenmek ve başvuru sonuçlarına bakmak için aşağıdaki yazılanları lütfen dikkatle okuyunuz !

Milli Savunma Bakanlığının Yayınladığı Duyuru ;

1.    Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı “2019 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında 05 Mart 2019 tarihinde başlayan Seçim Aşaması Faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların gruplar halinde çağrılması planlanmıştır.

2.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)’da hazır bulunacaklardır.

3.    Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.;

4.    Seçim Aşamaları;

a.    Yazılı Sınav
b.    Kayıt Kabul
c.    Fiziki Değerlendirme
ç.    Fiziki Yeterlilik Testi
d.    Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

5.    Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

6.    Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.

7.    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

8.    Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır” onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

9.    İlköğretim/ortaokul mezunu olan adaylar sadece Uzman Onbaşı, en az lise mezunu olan adaylar ise sadece Uzman Çavuş olarak değerlendirilecektir.

10.    Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

11.    Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

12.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

13.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

14.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

15.    MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara kumanya ve su ikramında bulunulacaktır.

16.    Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için  tıklayınız…
17.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız… 

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası     : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer)                    : 0 (312) 319 43 67 

Önemli Not : Aklınıza takılan tüm soruları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz, editörlerimiz cevaplayacaktır ayrıca aşağıdaki verdiğimiz linklerden sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz seviniriz teşekkürler.

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


4 Yorumlar
 1. ümit polat diyor

  merhaba ben diplomamı birkaç yıl önce kaybettim okula gittim bana örenim belgesi verdiler onun yerine mülakkatta geçerli olurmu..

 2. Samet uçur diyor

  Kolumda yanık izi var sağlık muayenesinden geçer miyim

 3. ahmet diyor

  benim başvurumda er olarak görünüyor sözleşmeli er olarak geçiyor ne yapmam lazım

 4. Mustafa diyor

  Merhaba benim sınav tarihim 8 Mart’ta belli oldu fakat belgesini çıkartmadjm günüm daha var diye 25 Haziran’da çağrıldım şuan belgeyi bulamıyorum ne yapmam lazım? Çok acil lutfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!