3 Yıl Boyunca Uzman Erbaş Alımı Olmayacak Mı ?

10 59

Değerli uzman çavuş ve uzman onbaşı adayları, daha önce de alımların personel ihtiyacı ve bütçe odaklı yapıldığını sizlerle paylaşmıştık ve bunu tekrar yineliyoruz geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlara bakarak alımın olup olmayacağını hiç kimse maalesef önceden bilemez buna tüm haber siteleri dahildir. Bizler sadece aktif alım ilanlarını inceler ve sizlere detaylarıyla birlikte yayınlarız onun haricinde alım yapma yetkisi ve alım ilanlarını yayınlama yetkisi MSB VE JANDARMA Genel Komutanlığı yetkisindedir.

2020 Yılında Yoğun Olarak Sözleşmeli Er Alımı Yapılacak !

2020 ve takip eden yıllarda yoğun olarak sözleşmeli er alımları yapılacak o yüzden sözleşmeli er alımlarını takip etmeniz faydanıza olacaktır biz de sözleşmeli er alımlarını sizler için hazırlayıp paylaşacağız.

Son zamanlarda sosyal medyada 3 yıl boyunca alım yapılmayacağına dair bir emir dolaşmaktadır fakat doğru olup olmadığı MSB tarafından teyit edilmedi memurlar.net tarafından yayınlanan haber de bu doğru diyerek yayınlanmış fakat biz kesin olarak alım yapılmayacak diyemiyoruz zira alım var veya yok deme yetkisi MSB ve Jandarma ve sahil güvenlik akademisi yetkisindedir,  ilerleyen günlerde emrin uygulanması ve alımların olup olmayacağına dair bilgileri tekrar inceleyip sizinle paylaşacağız.

İşte Memurlar.net’in Haberi ;

Milli Savunma Bakanlığınca birlik komutanlarına gönderilen emirde, erbaş ve erlere sözleşmeli er/erbaşlık hakkında tanıtıcı bilgilendirme yapılması istendi.

Gönderilen yazıda ayrıca, dışardan 2020, 2021 ve 2022 yıllarında uzman erbaş alımı yapılmayacağı, askerlik görevini yapmakta olanlar arasından sözleşmeli er/erbaş alınacağı belirtildi.

Sözleşmeli er ve erbaşlardan 7 yıllık görev süresini tamamlayıp ayrılanlara ise yaklaşık 180 bin TL tazminat verilecek.

Alımın Yapılıp Yapılmayacağı Kesin Değildir !

Önemli Not : Yukarıdaki haber memurlar.net haberidir yalnız şunu belirtmekte fayda var alımların olup olmayacağı kesin değil o yüzden sabırlı olmak gerekmektedir zira tüm alım ilanlarını biz paylaşıyoruz alım olursa başvuru yaparsınız olmazsa da başvuru yapamazsınız o yüzden bekleyip görmek en mantıklısı.

 


 

10 Yorumlar
 1. Armağan ŞEN diyor

  3yil uzman erbaa alımı yok diyosunuz milli savunma bakanlığının emri bu jandarma genel komutanlığı ni da kapsıyor mu sonuçta iç işlerine bağlı

  1. Askeri Bilgiler diyor

   Yukarıdaki haberi dikkatlice okuyunuz lütfen alımların yapılıp yapılmayacağı kesin değil ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

 2. Aytac diyor

  Bütçe kapsamlı olan herşey meclis kararıyla onaylanır.Şuan meclis zaten Tatilde bunun onaylanığ mecliaten geçmesi kararın resmi gazetede yayınlanması süreci ne ara olduda.alay tabur tümen komutanlığındaki irtibatlı olduğum yazıcı arkadaşlara ve birliklrre bu emir gelmemiş.herğün irtibatlıyım.söz er alımlarındada bu muhabbet oldu 2015 yılında 50 bin kişilik kontenjanı tamamlıyamadı tsk 14 bini zor tamamladı gelmiş 3 yul alım yok yalanını ortaya atan lavuk her kimse alım oldugunda bu lafı cok ağır bir biçimde lafı sokacam…

  1. Askeri Bilgiler diyor

   DEFAATLE alımlar kesin değil diye yayınlıyoruz fakat maalesef adaylar inanmak istemiyor alımın yapılıp yapılamayacağı kesin olmamakla birlikte yapılabilir de yapılmayabilir de.

 3. AHMET diyor

  Yani şimdi sınava girip kazananlar ve askerliğini yapmayan adaylar göreve alınacakmı alınmayacakmı veya bundan sonra 3 yıl içerisinde askerliklerini yapmayanlar mı sınavlara alınmayacak ?????

  1. Askeri Bilgiler diyor

   Lütfen haberi baştan sona okuyun alımın yapılıp yapılamayacağı kesin değildir !

 4. Furkan diyor

  Selamın aleyküm ben ve benim gibi uzman erbaş 4. Grup alımını bekleyen arkadaşlarım var jandarmanın sayfasında alımları takip ediniz diyor o olmayacak haberleri yapanlar prim almak için yapıyor biz uzmanlığı bekleyen adayların haklarına giriyorlar sizin 4. Grup alımıyla ilgili bir bilginiz varmıdır

 5. Soldierman diyor

  Sevgili arkadaşlarım birliklere gönderilen yazı sadece emir altındaki askerlere uzman erbaş ve sözleşmeli er olmalarını istedikleri takdirde yardımcı olmak yani uzman alımı olamayacak diye bir kaide yok arkadaşlar lütfen yalan yanlış haberlere inanmayın jandarma ve Msb heryıl celp celp uzman alımı yapıyor zaten lütfen İnanmayın

 6. Savaş diyor

  Eyer böyle bişi olursa 3 yıl Sözleşme yapıp sözleşmeli er olurum 3 yıl sonra sözleşme yi bozup uz.çavuşluğa geçerim

  1. Askeri Bilgiler diyor

   Eğer sözleşme bittikten sonra istifa ederseniz geri dönemezsiniz, 3 yılı doldurduktan sonra 4. yıl için imza atmalısınız ve sonra şartları taşıyorsanız öyle geçiş yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!