65 Üstü Olanlara Bu Geceden İtibaren Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi !

0 29

Türkiye’de artan koronavirüs vaka sayılarındaki artıştan ötürü içişleri bakanlığı tarafından 65 yaş üzeri olanlara bu geceden itibaren sokağa çıkma yasağı getirilecek, biliyorsunuz ki yaşlılarımız maalesef günlerdir sokağa çıkma ve toplu alanlarda bulunmaktan kendilerini alıkoyamıyordu. Vaka sayısının artması ve maalesef tüm duyurulara rağmen sokağa çıkmalarının ardından böyle bir yasak geldi.

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye’de artan Koronavirüs vaka sayılarından sonra bugün yapılan toplantı sonrasında, son dakika olarak Türkiye’de 65 yaş üstü olan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi. Ayrıca kronik hastalığı bulunan kişilerede serbest gezinme sınırlaması getirildi.

İçişleri Bakanlığı bakanlığından yapılan resmi açıklama şöyle;

”Bu gece yarısı saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırıldı” denildi.

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı Koca, tüm herkese mecburi olmadıkça evden çıkmayın uyarısında bulundu.

EVDEN ÇIKMAYIN UYARISI

Toplantı sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’evden çıkmayın’’ tavsiyesinin tekrarlayan Bakan Koca, şu açıklamalarda bulundu.

‘’Siyami Ersek Hastanesi’nde Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştirdik. Bizler sahada ülkemiz için önlemler alırken, vatandaşlarımızın da aynı hassasiyetle evlerinde kalarak önlemlerini almalarını önemle rica ediyorum’’ dedi.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!