Altay Tankı Özellikleri Nelerdir ?

yorumsuz
114
Altay Tankı Özellikleri Nelerdir ?

Altay Tankı

Tanka güç veren motor TÜMOSAN firması tarafından yapılmış olan bir motor olmaktadır. Motor 1500 beygir gücünde bir dizel motor olmaktadır. Bu motor sayesinde tank 70 km/h hızla hareket edebilmekte ve 500 km bir menzile ulaşabilmektedir. Tanklar kendilerini koruyan kalın zırhlara sahiptir. Altay tankı zırhı da kompozit malzemelerden üretilmiştir.

Altay Tankı Ürünün Öne Çıkan Özellikleri

Öne çıkan özellikleri arasında ise silah olarak 120 mm yivsiz bir top yer almaktadır. Bu toplar Hyundai- Rotem anlaşma sonucu makine ve kimya enstitüsü tarafından üretilmektedir. 4 mürettebatı bulunan tank yaklaşık olarak 65 ton gibi bir ağırlığa sahip olmaktadır. Aynı zamanda tank elektronik sistemlerine zarar verebilecek herhangi bir duruma karşılık tüm elektromanyetik bir donanıma sahip olmaktadır. Dünya üzerinde diğer tanklardan eksikliği bulunmayan fazlasına sahip olan Altay tankı 5.4 milyon maliyetle yapılmıştır. Altay tankı teknik açıdan oldukça donanımlı milli tank olarak tarihe geçecek şekilde imal edilmiştir. Motorunda yerli yapım kullanılan tank 1500 beygir güce sahip dizel sistem ile çalışmaktadır. 70 km hızla hareket edebilmekte olup 500 km menzil sağlamaktadır.

Altay Tankı Temel Özellikleri

  • Temel özellikler arasında tankın zırhı tank savar füze ile üreten Roketsan şirketi ile geliştirilen ve kompozitin ana malzeme olarak kullanılması gizlenen özel bir zırhla sağlanmaktadır.
  • 3 km atış menzili bulunan silah 120 mm ve 55 kalibre yivsiz top tercih edilerek bu yönden de oldukça güçlü bir teknolojiye sahip olmaktadır.
  • Bunun dışında tank da 4 kişilik mürettebat yanı sıra tankın bilgisayar sistemi aselsan tarafından üretilmektedir.
  • Elektromanyetik silahlarla elektronik sistemlerin sekteye uğramasını engelleyecek teknoloji kullanılmıştır.
  • Keskin manevra yeteneği ile tankın muharebe ağırlığını 65 ton olmaktadır.
  • 7 mm ağır makineli tüfek ve Aselsan Sarp ya da Aselsan Stamp diğer silahları olarak da bilinmektedir.

Altay Tankı Ürün Açıklaması

Altay takının sahip olduğu ateş gücü tankın savunması ve arazi kabiliyeti gibi nitelikler ve bunları başarılı bir şekilde yerine getiren Altay tankı dünyanın en iyi tanklarına meydan okumaktadır.

Altay Tankı Nitelik Özellikleri

  • Motor gücü 1.500 beygir
  • Azami hız 70 km
  • Dört ana silah 120 mm 55 kalibre yivsiz

Altay Tankı Fotoğrafları

Altay Tankı Özellikleri Nelerdir ? 1 – 6 Altay Tankı Özellikleri Nelerdir ? 2 – 2 1 Altay Tankı Özellikleri Nelerdir ? 3 – 3 1


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın