Askerlik Süresi 9 Ay Mı Olacak ? Askerlik Süresi Uzatıldı Mı ? İşte Açıklama !

0 179

Değerli arkadaşlar dünden beri sosyal medya üzerinde ve çeşitli gruplarda askerliğin uzadığına dair bir takım haberler dolanmaya devam ediyor, peki askerlik süresi uzadı mı, askerlik süresi 9 ay mı olacak gibi sorularınızı yanıtlamak için bu haberi hazırlama gereği duyduk.

Türkiye’de askerlik çağına gelen erkek bireyler askerlik hizmetini Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara göre yerine getirmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinden askerliğin 9 aya çıkarıldığı iddialarının çok fazla konuşulmasının ardından vatandaşlar askerlik süresi uzadı mı 9 aya mı çıktı sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki askerlik süresi 9 aya mı yükseldi?

Askerlik Süresi 9 Ay Mı Olacak ?

Sosyal medyada dolaşan haberlere istinaden asker adayları ve şu an askerlik hizmetini yerine getiren askerlerimiz endişe içersine girdi ve maalesef telaşlandı, şunu unutmamak gerekiyor ki Milli Savunma Bakanlığının bu konuda resmi bir açıklaması bulunmuyor. Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinden de askerlik süresinin uzadığına dair bir haber yayınlanmadı veya bir emir yayınlanmadı o yüzden sosyal medya üzerinde dolaşan askerlik uzadı haberlerine pek itibar etmemenizi öneriyoruz. Resmi açıklama gelmeden hiç bir habere itimat etmeyiniz lütfen, Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldığında veya böyle bir haber aldığımızda sizinle muhakkak paylaşacağız.

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Açıklama Geldi Mi ?

Tekrar belirtmemizde fayda var dolaşan haberlerle alakalı olarak Milli Savunma Bakanımız Sn. Hulusi Akar tarafından veya Milli Savunma Bakanlığı tarafından bu haberleri doğrulayan bir açıklama gelmedi, açıklama gelirse de MSB resmi web sitesinden veya ASAL tarafından bir duyuru yayınlanır veya birliklere emir gönderilir. Özetleyecek olursak çelitli haberlere itimat etmek yerine Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesini takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır zira alımlarla alakalı da bir çok asparagas ve aslı olmayan bir çok haber dolaşmaya devam ediyor, bunların çoğu asılsız ve etik dışı haberlerdir lütfen resmi açıklamalar haricinde hiç bir habere itibar etmeyin.

Askerliğin uzadığına dair bildirim almak istiyorsanız lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin !

2020 yılı sözleşmeli er alımları ve uzman erbaş alımlarını takip etmek için lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!