Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başladı !

yorumsuz
3.064
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başladı !

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli er alımları başladı, başvuru şartları, başvuru kılavuzu ve başvuru linkini sizler için hazırladık. Aşağıdaki bilgileri okumadan ve başvuru kılavuzunu okumadan lütfen sözleşmeli er alımlarına başvuru yapmayınız. Ayrıca 2019 yılı sözleşmeli er maaşları konusunu da yakında ele alacağız başvuracak adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.

 

Ek olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor ki Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine yapılan sözleşmeli er, uzman erbaş, subay ve astsubay alımlarını sizler için detaylıca inceleyip paylaşıyoruz. Alımları takip etmek için yukarıdaki bildirim özelliğini açmanız sizin faydanıza olacaktır.

Deniz Kuvvetleri 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alım Şartları Nelerdir ?

 

SÖZLEŞMELİ ER GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

  • Türk vatandaşı ve erkek olmak,
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,
  • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,
  • Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak,
  • Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.
  • Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak.

 

BAŞVURU ŞARTLARININ TAMAMI VE İLANIN TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 

MEZUNİYET DURUMU VE YAŞ ŞARTI NEDİR ?

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar)

 

Öte yandan ilana başvuru yapabilmek için en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak ve boy ve kilo standartları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Sözleşmeli er adaylarında ağırlık üst sınırı tablodaki üst sınırdan 10 kg fazla olabilir.) gerekiyor.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dahilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.

Halen silah altında olan adaylar çevrim içi başvurularını yaptıktan sonra Ek-4’te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

BİLGİ ALIŞVERİŞİ İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI ÖNERİYORUZ, LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN VE FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN !

 


İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN

TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y

ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın