Ekşi Sözlük’te Uzman Çavuşlara Hakaret Dolu Sözler !

14 175

Maalesef geçtiğimiz günlerde birçok şehit vermiş olmamıza rağmen meslek hakkında bilgisi olmayan ya da uzman çavuş’ların güneydoğu, afrin, kuzey ırak bölgelerinde ne işler yaptığını bilmeden yapılan bu saçma paylaşımın ekşi sözlük gibi büyük bir sitede göz yumulması bizleri derinden üzmüştür.

Paylaşılan Entry’de Şu Sözler Yer Almaktadır ;

öğretmenlere 3 aylık tatillerini kasdederek “sefa yapıyorlar!” diyenlerin gözünden kaçan detaydır.

adamlar, askerin istikakından nemalanır, askeri kendi kişisel işi için kullanır, tek yaptığı anaokulu öğretmeni gibi erlere göz kulak olmaktır (çile çektirecek şekilde); ama 4 bin liranın üstünde maaşı da cebe indirir. üstelik lise diplomasıyla. çoğu da bildiğin kekodur bunların. hayatta bir baltaya sap olamamışlardır. devletin parasını yeriz yemeyen keriz mottosunu çok güzel yansıtırlar.

muvazzaf değillerdir. yani istedikleri zaman “ben bu işi yapmıyorum kardeş” diyip çekip gidebilirler. astsubaylar bunu yapamıyorlar; devlet doğuya git diyor, gidiyorlar. o yüzden bu uzman çakalları onlardan ayırmak gerekiyor. adamlara doğu görevi çıkar çıkmaz istifayı basıp çıkıyorlar. işlerine gelmiyor çünkü. bu dediğim de en yakın 3-4 sene sonra oluyor göreve başladıktan. 3 sene 4 bin lira aldığını düşün. senede 48 bin, 3 senede 147 bin lira yapıyor. nereden gidiyor bu para bu arkadaşlara?

-normalde benzin 3 lira ama sen 6 lira veriyorsun ya, ordan.
-normalde sigara 2 lira ama sen 10 lira veriyorsun ya, ordan.
-normalde ötv geçici vergiydi kaldırılcaktı ya, ordan.
-ve daha nice yerden vergi olarak gidiyor.

tekrar söylüyorum; adamların tek yaptığı askerin istikakından otlanmak, kendi kişisel işleri için askeri kullanmak, hayatta bir başarı elde edemedikleri için eksik olan egolarını tatmin etmek, doğu görevi gelirse de istifa etmek.

siz hala ülkeye iyi nesiller yetiştirmek için 4 sene okuyan, üstüne kpss çilesi çeken, üstüne atanmak için senelerce bekleyen ve torpil arayan öğretmenlerin 3 aylık tatilleriyle uğraşın. çoğu da tatil yapmıyor 3 ay ha, pekiştirme kursları var, var oğlu var. adam o kursu vermese aldığı aylık yeterli gelmiyor. alsa bile uzman çavuştan az maaş alıyor.

sen eğitime değer vermezsen daha çok uzman çavuşlar yetiştirir bu ülke.

edit: okuma özürlü arkadaşlar için tekrar belirteyim; burda bahsedilen kesim uzman çavuşların %95’lik kısmı. cepheye gidip çarpışan uzman erbaşlar görevini yaptıkları için aldıkları parayı sonuna kadar hakediyorlar. bu yazdıklarımı anlayamayan kitleye kariyer önerim; tsk’ya başvursunlar uzman çavuşluk için. akıllı adam almıyorlar zaten.

edit 2: bir keko da yazmış; kim doğuya gitmeden yata yata para kazanıyor, ilk doğuya gitmesi lazım demiş. e ben askerliğimi yaparken 2 tane uzman çavuş tanıdım. zaten 2 tane vardı, 2sinin de ilk görev yeri. bildiğin bütün gün yatıyorlar, gözlerimle gördüm. adam “bana doğu çıkmadı, çıksa da biz muvazzaf değiliz zaten, vınn” tarzında cümleler kurdu. siz neyin savunmasını yapıyorsunuz arkadaş? sizin hayalinizdeki askerlik bu işin yüzde 5’lik kısmı. o kesimi de zaten ayırdım yazımda. önce bi bilgi sahibi olun yorum yapmadan. dünyadan haberiniz yok, gelip burda duyar kasıyorsunuz.

edit 3: hayır, öğretmen değilim. bir makamı korumak için o makamda olmama gerek yok. nasıl ki; cumhurbaşkanlığı sistemini de savunuyoruz, başkanlık istemiyoruz, bu da aynı. beyinle analitik düşününce yapılabilen şeyler bunlar.

 

Yukarda yazılanları okuduysanız zaten tüyleriniz diken diken olmuştur zira olmaması imkansız, bu yapılan saldırıdan başka bişey değil, kamuoyunu etkilemekten başka birşey değildir ! Hemen hemen her güne uzman çavuş şehit haberleriyle uyanan ülkemde kolay bir şekilde hatta birçok insanın ziyaret ettiği bir platformda özgürce hakaret edilebiliyorsa bizim eksikliğimiz var demektir arkadaşlar ! hakaret dolu sözlerle değil küfürle değil vereceğiniz tepkiyle bu hakaretleri önleyeceğiz aşağıda paylaşılan entry linkini paylaşıyorum lütfen tepkimizi koyalım ve kaldırtılması için elimizden ne geliyorsa yapalım teşekkürler.

Entry Linki ► https://eksisozluk.com/uzman-cavuslarin-yata-yata-4500-lira-maas-almasi–5681330

 

 

İNSTAGRAM HESABIMIZ ► https://instagram.com/uzmancavuslar1

FACEBOOK SAYFAMIZ ► https://www.facebook.com/uzmancavustr


14 Yorumlar
 1. ERSİN diyor

  Böyleleriyle aynı havayı solumaktan utanıyorum Genelde Allaha havale etmek gerekiyor

 2. Adem diyor

  Mübarek ramazan günü rezillik diz boyu bunu yazan tam bir şerefsiz hatta şerefsiz oğlu şerefsiz ben son 3 yıldır cocuklarimi kaç kere gorebildim acaba bunların ne demek olduğunu bu Ş.siz anlayabilir mi acaba benim yaptigimi yapsın çektiğim çileyi çeksin ben ona 5 bin tl verecem hadi yiyorsa gelsin

 3. Yalçın diyor

  Başlık:İt ürür kervan yürür ;ķıçı kırık 4 yıllık bitirip geldin diye 1 sene severek yapman gereken askerliği devlet sana hak vermiş atğm olarak yapmışsın uzman çavuştan fazla parayı da yalamışsın ona bi sözün yok askerliği meslek yapan tsk nın bel kemiği olan uzman çavuşlara söz söylemek senin haddine mi düştü (çomar burada sana daha uygun oldu ),hergün verdiğimiz şehitlerden bari utan bunları söylerken

 4. Ibrahim diyor

  Allah islah etsin bu arkadasi cahil keko demis bu cahil kekolar sen orda oturdugun yerden kendilerine rahat hakaret et diye can veriyorlar.yaziklar olsun eksi sozluk

 5. Komando uzman diyor

  Lan yavşak ekşi sözlük bu ordunun yüzde 70 ini uzman çavuş oluşturuyor uzman çavuş ordunun belkemiğidir sıfır zekanla araştır şehit sayısının en çok uzman Çavuşlar’dan olduğunu bu ülke savaş zamanı Suriye operasyon var denilince muazzaf Subayıda mesleği bıraktı sen kalkmış uzman Çavuşlar’a laf ediyosun lan yavşak eksi sözlük Ordu evine giremeyen uzman Çvş afrine girdi daha ne istiyon bir daha ağzını uzman Çavuşlar’ın mübarek adını ağzına alma.

 6. Uzma Çavuş diyor

  Uzman Çavuş olmasaydı, düşman gelir, beraber yattığın karını senin gözlerinin önünde evire çevire siker, sende peçete tutar ayrıca tahsil seviyesi yüksek dümbük olurdun…

 7. Hakan diyor

  Hangi uzman dövdüyse eline koluna sağlık 🙂 belli yedirememis kendine uzmanları lekeliyor. Ama seni adam edememisler ya ona yanıyorum..

 8. Ramazan diyor

  Kendini bilmez geri zekalı çok istiyosan gel uzman cavus ol . Sana uzman cavuslara keko deme hakkını kim veriyor karaktersiz. Ben de Üniversite mezunu uzman çvş um ve uzman Çavuşlarin çoğu üniversite mezunu artık. Asıl keko sensin .keko olmasan devlet sanada çok maaş verirdi. Haddini bil . Sen kimsin bu milletden olan uzman cavuslara hakaret ediyosun.

 9. Ata ata diyor

  Ordunun butun isini uzman cavuslar yapiyor uzman cavuslar odada klimayi acip aksama kadar oturup imza atmiyor can veriyor sen askerlik yaptinmiki kesin yapmamisssindir uzman cavuslar olmassa orduda hic bir operasyon olmaz !

 10. İbrahim diyor

  Klavyeden sallamak kolay gelde 1 gün uzman çavuşluk yapsana

 11. METİN diyor

  o laf ettiğin insanlar senin namusunu koruyor terbiyesizlik yapma.madem kekoyuz buyur gel sen geç yerimize gerekeni sen yap askeriyedeki konumumuzu bilmediğinden konuşuyorsun kimin hakkına kimin ırzına geçtik bir söyle bakalım ? Ama sen merak etme 80bin tane adamın hakkına girdin çok güzel çok güzel.batılı Amerika’ya epey özeniyorsun ki namusun için canını feda eden insanlara laf edebiliyorsun.

 12. Yasin Başaran KOZ diyor

  Bunu paylaşan arkadaş muhtemelen askerlik yaptığı dönemlerde yetimlerin hakkı da bulunan ordu malına zarar vermiş ve bunun içinde meslektaşımızdan iyi bir fırça yemiş bir karaktersizdir. Biz hiç bir zaman öğretmenlerin veya başka bir zümrenin ne maaş ne de ratiliyle ilgilenecek ya da onun dedikodusunu yapacak zaman bulamadık. Ve eğer ölmek bu kadar ucuzsa gelin ölün. Çocuklarınızı ve eşinizi hiç düşünmeden vatan için ölebilecek cesaretiniz var mı? Sanmıyorum. Şerefsiz soysuz bir köpeksin sen. Bunu yazan it eğer götün yiyorsa 05325726192 ara sana anlatayım hikâyemizi ve senin sandığın gibi lise mezunu da değilim 2 üniversite bitirdim ve Allah nasip ederse Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Benim vicdanım diğer meslektaşlarımında olduğu gibi rahat. Bu yazıyı yazan şerefsiz sen bunu kimin adına yazdıysan senin zümren okumuş cahil. Vatan haini sizden çıkıyor. Açık açık yaz mesleğini. İstersen senin istediğin bi yerde buluşup sana yakinen izah edeyim. Gelki senin gibi şeref yoksunları ancak mide bulandırır. Önce mesleğimle ilgili bişey söyleyebilmen için aynada kendine bak. Hadi ara da düet yapalım.

 13. Aykut diyor

  Ulan okadar rahatta neden sende uzman çavuş olmuyon barzo adam bizim aldığımız para sonuna kadar helal bizim işimiz vatana hizmet etmek sözleşme demişsin biz zaten muvazzaflık istiyoruz sen anlamazsın bu işlerden o küçük beyninne hadi şimdi sütünü iç ve seni bu uzman camiası mahkemeye verecek sen kimsin kopek

 14. Sinan diyor

  Bunu yazanı çok uzakta aramamak lazım aslında tşk da uzmanı çekemeyen gavatin biri yapmıştır he lise mezunu he 4 bin maaş sen onu bunu geç götün yiyorsa gel sende yap bu mesleği klavye delikanlısı olma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!