Jandarma Uzman Çavuşlar İçin Astsubaylığa Geçiş Şartları

3 yorum
8.612
Jandarma Uzman Çavuşlar İçin Astsubaylığa Geçiş Şartları

Değerli arkadaşlar Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapmakta olan uzman çavuş arkadaşların aşağıdaki maddeleri dikkatle okumaları hususu önemlidir. Astsubaylığa geçiş yapmak için başvuru yapacak olan uzman çavuş arkadaşlar aşağıdaki şartları taşıdıklarında başvuru yapabilir ve astsubaylığa geçiş yapabilirler.

Ayrıca başvuru tarihi, başvuru diğer şartları gibi hususlar bilgi geldiği taktirde sizlerle paylaşılacaktır JNET’ten takip edebilir veya personel şubelerinize sorabilirsiniz.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Mensubu Uzman Çavuşların Astsubaylığa Geçiş Şartları 

1- Personelin emsalleri arasında temayüz etmiş fakülte yüksekokul, meslek yüksek okulu veya bunların dengi yükseköğretim kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 01 ekim 2019 a kadar mezun olabilecek durumda olmak .

2- Uzman Jandarmalar için en az 3 yıl görev yapmış olmak ve müracaat yapılan yılın ocak ayının 1’i itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak. (01 ocak 1984 tarihi dahil ve sonrasında doğanlar)

 

3 Jandarma Genel Komutanlığı mensubu olan uzman erbaşlar için başvuru tarihinde dördüncü hizmet yılını tamamlamış (21 Aralık 2014 Dahil ve Öncesi ile 21 ARALIK 2010 dahil ve öncesi arasında hizmete başlayanlar )

4-Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu olan uzman erbaşlar için ise başvuru tarihinde dördüncü hizmet yılını tamamlamış (21 Aralık 2014 dahil ve öncesi ) sekizinci hizmet yılını bitirmemiş olmak  (21 Aralık 2010 dahil ve sonrası) ( 21 Aralık 2014 dahil ve öncesi ile 21 Aralık 2010 dahil ve öncesi arasında hizmete başlayanlar )

5-Astsubaylık için sınava başvuru tarihinde sicil notu ortalaması mevzuatta belirtilen not ortalamasının üzerinde olmak. (Personel Başkanlığınca Değerlendirilecektir)

 


İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN

TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y

ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGdSosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Jandarma Uzman Çavuşlar İçin Astsubaylığa Geçiş Şartları (3 Yorum)

  1. 2017 ‘de cikan KHK’ya göre; bir yıl görev yapmış üniversite mezunu olan uzman erbaşlaravastsubayliga geçiş hakkı verirken ,jandarma neden en az dört yil görev şartı istemekte ?bilgisi olanlar lütfen mesaj atsın