Jandarma Uzman Erbaş Alımlarında KPSS İstenecek Mi ?

2 yorum
3.245
Jandarma Uzman Erbaş Alımlarında KPSS İstenecek Mi ?

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş alımlarında kpss istenecek mi sorusu gerek sitemiz üzerinden gerek sosyal medya hesaplarımız üzerinden sürekli sorulmaktadır. Bu haberimizde jandarma uzman çavuş adaylarının kafalarını kuracalayan KPSS şartı istenecek mi sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Peki 2019 Yılında Jandarma Alımlarında KPSS Şartı Aranacak Mı ?

Geçtiğimiz yıl ve ondan önceki alımlarda jandarma alımlarında kpss şartı aranmamıştı, lojistik, asayiş ve komando alımlarında kpss şartı yoktu. Yine sahil güvenlik komutanlığının yeni ilanında KPSS şartı aranmadı fakat tahminlerimize göre yeni yapılacak jandarma alımlarında da KPSS şartı aranmayacak.

Şunu unutmamak gerekiyor ki alımları yapan merci biz olmadığımız için kesin olarak KPSS şartı aranmaz diyemiyoruz, hak kaybına uğramamak adına lütfen yayınlanan ilanı dikkatlice inceleyiniz.

Jandarma Uzman Erbaş Alımlarında KPSS İstenecek Mi ? 1 – Jandarma Genel Komutanlığı Kpss Şartı Aranacak Mı

2019 Yılında Jandarma Asayiş ve Komando Alımları Ne Zaman Yapılacak ?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılının birinci dönem uzman çavuş alım ilanını yayınladı, alım 7 ocakta başladı ve 27 ocak’ta sona erecek, ilanı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca sahil güvenlik komutanlığı ve jandarma genel komutanlığı İçişleri Bakanlığına bağlı olduğu için Jandarma alımları da yeni yakın bir zamanda yapılacaktır diye düşünüyoruz. Yani önümüzdeki günlerde Jandarma Genel Komutanlığı yeni bir alıma çıkacaktır fakat yine bunu da belirtmeliyiz ki alımın tam olarak net bir tarihini söylememiz mümkün değildir.

Jandarma Uzman Çavuş adayları sitemizden Jandarma alımlarını takip edebilir, bildirimleri açtığınız taktirde yeni alımlardan anında haberdar olabilirsiniz ayrıca aşağıda vermiş olduğumuz linklerden sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve android uygulamamızı indirebilirsiniz. Her yeni ilan ve haberde android uygulamamızdan sizlere bildirim gönderilmektedir.

Dipnot : Geçtiğimiz yıl ve ondan önceki alımlara istinaden bu haberi yapmayı uygun gördük, hak kaybına uğramamanız için jandarma.gov.tr adresinden yayınlanan ilanı baz almanız faydanıza olacaktır, hak kaybına uğramanız durumunda yasal sorumluluğu kesinlikle kabul etmiyoruz.


İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN

TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y

ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Jandarma Uzman Erbaş Alımlarında KPSS İstenecek Mi ? (2 Yorum)

  1. 2017/10 2. Gurup jandarma komando sınavları başarıyla geçtim komando olur raporuda var hala açıklanmadı valla 1 senedir bekliyoruz biz sizde acele etmeyin 😂