Tek Hekim Raporu Nedir ? Tek Hekim Raporu Örneği İndir !

0 237

İnternette araştırılan ve sosyal medya hesaplarımızdan sürekli olarak sorulan tek hekim raporu ve tek hekim raporu örneğini sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz bilgileri dikkatle okumanız sizin yararınıza olacaktır.

Tek Hekim Raporu Nedir ?

Tek Hekim Raporu,  Milli Savunma Bakanlığı (Msb) Jandarma Genel Komutanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sözleşmeli Er, Uzman Erbaş, Assubay ve Subay gibi askeri personel alımları ile Polis Amirleri Eğitim Merkezi (Paem) Polis Meslek Eğitim Merkezleri (Pomem) ve Polis Meslek Yüksek Okulu (Pmyo) gibi öğrenci alımlarında Fiziki Yeterlilik Testine girmeden önce istenmektedir. Ayrıca yine Milli Savunma Üniversitesi (Msü) öğrenci alımlarında da tek hekim raporu istenmektedir. En basit haliyle tek hekim raporu fiziki yeterlilik testine adayın katılmasında sakınca olmadığını gösteren durumu bildirir bir belgedir. Kurumlar bu raporu fiziki yeterlilik testinde adayların başına gelebilecek herhangi bir kötü durumda sorumluluk almamak için istemektedir. Zira geçtiğimiz yıllarda aşırı heyecan ve spordan dolayı kalp krizi geçirip hayatını kaybeden adaylar olmuştur bu sebepten ötürü sınavlara gelirken tek hekim raporu almanız istenmektedir.

Tek Hekim Raporunu Nereden Alabilirim ?

Tek hekim raporunu en basit alabileceğiniz yer sağlık ocağıdır, bağlı bulunduğunuz sağlık ocağındaki aile hekiminize muayene olarak ücretsiz bir şekilde raporu alabilirsiniz. Şu konuyu önemle belirtmem gerekiyor ki sağlık probleminiz varsa ve spor yaparken zorlanıyorsunuz bunu aile hekiminize veya gittiğiniz yerdeki doktora mutlaka bildirin. Fiziki yeterlilik testine girdiğinizde yapacak olduğunuz spor neticesinde herhangi bir rahatsızlığınız varsa problem yaşamanız muhtemel bir durumdur.

Tek Hekim Raporu Örneği Nasıldır ?

Tek hekim raporu örneğini aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz, zira bu raporu hastane veya sağlık ocağındaki aile hekiminiz hazırlayıp verebilir veya sizden isteyebilir bu gibi durumlarda aşağıdaki örnekten faydalanabilirsiniz.


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!