Jandarma Uzman Erbaş Temini Kapsamında Adayların Hepsi Çağırılacak Mı ?

1 13

Değerli arkadaşlar sürekli bu hususta sorular geliyor, biliyorsunuz ki Jandarma genel Komutanlığı tarafından Mart ayında bir alım yapılmıştı ve bu alımda kpss şartı da mevcuttu, sonrasında yayınlanan bir duyuruyla Jandarma Genel Komutanlığı şartları uyan tüm adayların sınava çağırılacağı duyurusunu yayınladı. Şu ana kadar 3 grup halinde adaylar sınavlara çağırıldı fakat 4. grup ne zaman sorusu da bi hayli soruluyor, tahminimizce 4. grup kasım ayında sınavlara çağırılacak fakat bu kesin bir bilgi değildir o yüzden Jandarma genel Komutanlığı duyurusunu beklemeniz gerekmektedir. Zaten bütün duyuruları hem web sitemizden, hem instagram sayfamızdan, hem android uygulamızdan hem de tüm sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz, aşağıda verecek olduğumuz linklerden sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve android uygulamamızı indirebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından Yayınlanan Duyuru ;

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

 

Önemli Not : Yukarıdaki duyuru Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanmıştır yani farklı bir haber veya olumsuz haberlere itibar etmemenizi önemle rica ediyoruz, ayrıca şunu da hatırlatmamızda fayda var. Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı hiçbir alım ilanını önceden kimseyle paylaşmaz buna haber siteleri de dahil, ya da çağrı duyurularını kimseyle önceden paylaşmaz o yüzden kesin tarih şudur veya şu tarihte kesin alım yapılacak veya sizleri şu tarihte kesin çağıracaklar haberlerine itimat etmeyiniz bizler yeni alımları ve tüm çağrı duyurularını sizlerle paylaşıyoruz bilginize.

 

UZMAN ÇAVUŞ ALIMLARINI TAKİP ETMEK İÇİN ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ, ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN !

 


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


1 yorum
  1. Hasan diyor

    2. Gruptan sınava cagrilmistim şuanda atama bekliyorum, Yenifoça ataması da yapıldı ama ben hala atanamadim gelecek aylarda atama haberi gelicekmi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!